VĚDĚLI JSTE, ŽE?

Odpovědi na často kladené otázky a zajímavosti ze Skiareálu Ještěd

Proč jezdí lanovka v létě jen v půlhodinových intervalech?

Důvodem je úspora elektrické energie s ohledem na životní prostředí ve spojení na efektivnost provozu. Druhým kritériem časových intervalů je mnohem menší návštěvnost areálu v jarních a letních měsících. Ze zkušeností víme, že půlhodinový interval je přiměřená doba k prostudování mapy areálu, volbě trasy nebo malému občerstvení v kiosku Skalka. V případě zájmu velkých skupin nebo akcí jsme schopni jet nepřetržitě.

Jak komplikuje vítr chod sedačkových lanovek?

Lanovka je vybavena větroměrem v horní části trasy. Přípustná rychlost větru je 15 m/s (54 km/h) – do této rychlosti větru je možné provozovat LD plnou rychlostí. Kritická rychlost větru je 20 m/s (72 km/h), při této rychlosti větru je nutno chod lanové dráhy zastavit s ohledem na bezpečnost provozu. Velký zřetel je ale nutné brát na směr větru a rovněž na stromy podél trasy lanovky, které, pokud jsou zatíženy námrazou nebo vrstvou sněhu, se mohou již při nižších rychlostech větru vyvrátit a spadnout na trasu lanové dráhy.


JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku