CENÍK

JEŠTĚD Bikepark

GOPASS je tady. Buďte online a ušetříte!

Nakupujte zpáteční a jednodenní jízdenky na lanovku Skalka online přes GOPASS.CZ. Užijte si letní Ještěd naplno a nejvýhodněji!

Máme pro vás novinku letošního léta na Ještědu! Od 11. května 2021 totiž můžete nakupovat vybrané jízdenky na naši lanovku Skalka, a to online přes věrnostní systém GOPASS, který v rámci celé skupiny Tatry Mountain Resorts čítá již přes 1,5 milionu aktivních uživatelů. Pořiďte si svoji GOPASS kartu a začněte využívat jejich výhod již při prvním nákupu. Kartu uplatníte ve všech resortech TMR!

JEDNODUŠE A RYCHLE

ONLINE Z POHODLÍ DOMOVA NEBO PŘES MOBIL

NEJLEVNĚJI

BEZ ZBYTEČNÉHO ČEKÁNÍ VE FRONTÁCH

 

Pro letní sezónu 2021 je možné zakoupit si online ZPÁTEČNÍ jízdenku a JEDNODENNÍ jízdenku do JEŠTĚD Bikeparku za tu nejvýhodnější cenu.


JEŠTĚD BIKEPARK

kompletní ceník


JEŠTĚD Bikepark – skvěle dostupný a převážně sjezdový bikepark s dlouhou historií, bude i v roce 2021 připraven pro nadšence adrenalinu. Dostanete se k nám za hodinku jízdy autem z Prahy, nebo třeba tramvají z centra Liberce. Nabízíme 4 trasy různých obtížností, všechny v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás i s koly pohodlně vyveze nahoru po celou letní sezónu.

Novinkou letošní sezóny bude upravená část sjezdové trati B3 - "El Masacre Downhill", která dozná změn v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka. Vrchol sezóny proběhne 12.9.2021, kdy se pojede plánovaná zastávka Českého Poháru Downhill 2021.

Letošní provoz JEŠTĚD Bikeparku zahájen společně se začátkem letní sezóny v sobotu 15.5.2021. Nadále probíhá úprava trailů a stavění překážek. Děkujeme za pochopení a respektování pravidel JEŠTĚD Bikeparku. Těšíme se na vás!

Aktuální informace sledujte zde na webu www.skijested.cz, na našem facebooku nebo na profilu Garage Liberec.

UPOZORNĚNÍ! Provoz JEŠTĚD Bikeparku může být v průběhu letních - podzimních měsíců omezen z důvodu stavebních prací na rozšíření sjezdovek. Stavební práce by však neměly omezit tratě B1 a B2. Aktuální info sledujte na www.skijested.cz, těšíme se na vás!

  4 traily - vybere si každý

   

  B1 a B1b - "La Spaghetta"

  • freeride trail kombinující hliněné a dřevěné překážky
  • náročnost: středně těžká

   

  B2 - "Turistická"

  • freeride trail doplněný o dřevěné překážky
  • lehká trasa s mnoha možnostmi kolem lesní cesty s vybudovanými klopenkami, malými skoky nebo boulemi
  • překážky se dají navázat a dle libosti a případně objet
  • náročnost: lehká

   

  B3 - "El Masacre Downhill"

  • NOVINKA 2021 - upravená část v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka
  • sjezdová trať navazující na B1, pasáže plné kořenů a kamenů
  • technická trať vhodná pro kola s velkým zdvihem
  • náročnost: středně těžká


  CO DĚLAT U NEHODY NA TRAILU?

  Nauč se zásady první pomoci a základní pravidla, jak postupovat při zranění kámoše v bikeparku.

  Co dělat, když tě na projížďce uprostřed mlhavých lesů potká nehoda? To zjišťoval s pomocí horské služby jezdec Tomáš Slavík v novém díle Přežití! od Red Bull.

  Kompletní info a další rady pro správnou a bezpečnou jízdu v bikeparku si přečti přímo >> ZDE <<

  JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT?

  1. Zavolej Horskou službu nebo použij Záchranku

  Jakmile se něco stane na trailu, nevymýšlej, co s tím a rovnou volej Horskou službu České republiky. Je lepší si nechat poradit od profesionálních záchranářů, než něco zkoušet na blind a zbytečně riskovat, že zranění zhoršíš. Nezapomeň také zajistit místo nehody tak, aby zraněného kamaráda neohrožovali další jezdci!

  • Číslo na Horskou službu je (+420) 1210!

  Taky si můžeš stáhnout aplikaci Záchranka. Umožní ti v takové situaci rychle reagovat, navíc má spoustu funkcí, co ti můžou pomoci nejen na trailu, ale i kdekoliv jinde a kdykoliv, když se ty nebo osoby tobě blízké ocitnete v ohrožení života.

  • O dalších výhodách této appky se dozvíš níže!

   

  2. Vyslechni si pokyny a udej svou polohu

  Popiš záchranářům situaci, do které ses dostal a vyslechni jejich další pokyny. Pokud ti nebude řečeno jinak, se zraněným nehýbej! V případě zranění páteře by to mohlo mít vážné následky. Dále záchranárům popiš, kde přesně se nacházíš. Pokud jim můžeš vyrazit naproti na nejbližší cestu a oni tě k tomu vyzvou, udělej to.

   

  3. Nezmatkuj a zachovej klidnou hlavu

  Hlavně klid. Ať se bude situace vyvíjet jakkoliv, zraněnému rozhodně nepomůže, když začneš jančit. Naopak - tvoje panika se může přenést i na něj, nebo ještě hůř - na záchranáře!

   

  4. Nesundavej sám přilbu

  U zranění v oblasti hlavy může přilba pomoci udržet fixovanou polohu. Z praxe to potvrdil i sám Tomáš Slavík. Pokud ti záchranáři přes telefon neporučí opak, na helmu rozhodně nesahej!

   

  Jakmile vyrazíš do lesa na kolo, je fajn být připravený opravdu na všechno. Podle statistik profesionálů z Horské služby dochází k různé škále zranění od zlomených rukou, hodně vyhozená ramena a zlomeniny klíční kosti nebo zlomeniny stehna – při nárazu na další skok, až po úrazy s podezřením na poranění pánve či zad.


  JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


  Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


  ← zpět na domovskou stránku

  Podzimní provoz sedačkové lanovky Skalka probíhá nadále o víkendech až do 31.10.2021.

  >> VÍCE INFO