CENÍK

JEŠTĚD Bikepark

GOPASS je tady. Buďte online a ušetříte!

Nakupujte zpáteční a jednodenní jízdenky na lanovku Skalka online přes GOPASS.CZ. Užijte si letní Ještěd naplno a nejvýhodněji!

Máme pro vás novinku letošního léta na Ještědu! Od 11. května 2021 totiž můžete nakupovat vybrané jízdenky na naši lanovku Skalka, a to online přes věrnostní systém GOPASS, který v rámci celé skupiny Tatry Mountain Resorts čítá již přes 1,5 milionu aktivních uživatelů. Pořiďte si svoji GOPASS kartu a začněte využívat jejich výhod již při prvním nákupu. Kartu uplatníte ve všech resortech TMR!

JEDNODUŠE A RYCHLE

ONLINE Z POHODLÍ DOMOVA NEBO PŘES MOBIL

NEJLEVNĚJI

BEZ ZBYTEČNÉHO ČEKÁNÍ VE FRONTÁCH

 

Pro letní sezónu 2021 je možné zakoupit si online ZPÁTEČNÍ jízdenku a JEDNODENNÍ jízdenku do JEŠTĚD Bikeparku za tu nejvýhodnější cenu.


JEŠTĚD BIKEPARK

kompletní ceník


JEŠTĚD Bikepark – skvěle dostupný a převážně sjezdový bikepark s dlouhou historií, bude i v roce 2021 připraven pro nadšence adrenalinu. Dostanete se k nám za hodinku jízdy autem z Prahy, nebo třeba tramvají z centra Liberce. Nabízíme 4 trasy různých obtížností, všechny v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás i s koly pohodlně vyveze nahoru po celou letní sezónu.

Novinkou letošní sezóny bude upravená část sjezdové trati B3 - "El Masacre Downhill", která dozná změn v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka. Vrchol sezóny proběhne 12.9.2021, kdy se pojede plánovaná zastávka Českého Poháru Downhill 2021.

Letošní provoz JEŠTĚD Bikeparku zahajujeme společně se začátkem letní sezóny již tuto sobotu 15.5.2021. V těchto dnech probíhá intenzivní úprava trailů a stavění překážek. O víkendu 15.-16.5.2021 otevřeme trasy B1 a B1b - "La Spaghetta" a B2 - "Turistická".  Ačkoliv trasy nebudou po dlouhé zimě ještě v úplně 100% kondici, rádi přivítáme první bikery již první víkendový provoz. Trasa B3 - "El Masacre Downhill" bude zprovozněna ještě v průběhu května. Děkujeme za pochopení a respektování pravidel JEŠTĚD Bikeparku. Těšíme se na vás!

Aktuální informace sledujte zde na webu www.skijested.cz, na našem facebooku nebo na profilu Garage Liberec.

UPOZORNĚNÍ! Provoz JEŠTĚD Bikeparku může být v průběhu letních - podzimních měsíců omezen z důvodu stavebních prací na rozšíření sjezdovek. Stavební práce by však neměly omezit tratě B1 a B2. Aktuální info sledujte na www.skijested.cz, těšíme se na vás!

  4 traily - vybere si každý

   

  B1 a B1b - "La Spaghetta"

  • freeride trail kombinující hliněné a dřevěné překážky
  • náročnost: středně těžká

   

  B2 - "Turistická"

  • freeride trail doplněný o dřevěné překážky
  • lehká trasa s mnoha možnostmi kolem lesní cesty s vybudovanými klopenkami, malými skoky nebo boulemi
  • překážky se dají navázat a dle libosti a případně objet
  • náročnost: lehká

   

  B3 - "El Masacre Downhill"

  • NOVINKA 2021 - upravená část v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka
  • sjezdová trať navazující na B1, pasáže plné kořenů a kamenů
  • technická trať vhodná pro kola s velkým zdvihem
  • náročnost: středně těžká


  CO DĚLAT U NEHODY NA TRAILU?

  Nauč se zásady první pomoci a základní pravidla, jak postupovat při zranění kámoše v bikeparku.

  Co dělat, když tě na projížďce uprostřed mlhavých lesů potká nehoda? To zjišťoval s pomocí horské služby jezdec Tomáš Slavík v novém díle Přežití! od Red Bull.

  Kompletní info a další rady pro správnou a bezpečnou jízdu v bikeparku si přečti přímo >> ZDE <<

  JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT?

  1. Zavolej Horskou službu nebo použij Záchranku

  Jakmile se něco stane na trailu, nevymýšlej, co s tím a rovnou volej Horskou službu České republiky. Je lepší si nechat poradit od profesionálních záchranářů, než něco zkoušet na blind a zbytečně riskovat, že zranění zhoršíš. Nezapomeň také zajistit místo nehody tak, aby zraněného kamaráda neohrožovali další jezdci!

  • Číslo na Horskou službu je (+420) 1210!

  Taky si můžeš stáhnout aplikaci Záchranka. Umožní ti v takové situaci rychle reagovat, navíc má spoustu funkcí, co ti můžou pomoci nejen na trailu, ale i kdekoliv jinde a kdykoliv, když se ty nebo osoby tobě blízké ocitnete v ohrožení života.

  • O dalších výhodách této appky se dozvíš níže!

   

  2. Vyslechni si pokyny a udej svou polohu

  Popiš záchranářům situaci, do které ses dostal a vyslechni jejich další pokyny. Pokud ti nebude řečeno jinak, se zraněným nehýbej! V případě zranění páteře by to mohlo mít vážné následky. Dále záchranárům popiš, kde přesně se nacházíš. Pokud jim můžeš vyrazit naproti na nejbližší cestu a oni tě k tomu vyzvou, udělej to.

   

  3. Nezmatkuj a zachovej klidnou hlavu

  Hlavně klid. Ať se bude situace vyvíjet jakkoliv, zraněnému rozhodně nepomůže, když začneš jančit. Naopak - tvoje panika se může přenést i na něj, nebo ještě hůř - na záchranáře!

   

  4. Nesundavej sám přilbu

  U zranění v oblasti hlavy může přilba pomoci udržet fixovanou polohu. Z praxe to potvrdil i sám Tomáš Slavík. Pokud ti záchranáři přes telefon neporučí opak, na helmu rozhodně nesahej!

   

  Jakmile vyrazíš do lesa na kolo, je fajn být připravený opravdu na všechno. Podle statistik profesionálů z Horské služby dochází k různé škále zranění od zlomených rukou, hodně vyhozená ramena a zlomeniny klíční kosti nebo zlomeniny stehna – při nárazu na další skok, až po úrazy s podezřením na poranění pánve či zad.


  JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


  Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


  ← zpět na domovskou stránku

  Již v sobotu 15.5.2021 zahajujeme letní provoz. Kupujte nově vybrané jízdenky na lanovku Skalka online přes GOPASS.CZ! V provozu bude i bikepark (B1 - "La Spagheta" a B2 - "Turistická), terénní koloběžky a gastro. Děkujeme a těšíme se na vás!

  Více info