Naučné stezky

Skiareál Ještěd zve na letní naučné stezky a rozdává k tomu palačinky nebo zlatavý mok.

Skiareál Ještěd nabízí v letní sezóně pěší a cyklistické stezky nebo trasy pro koloběžky, prozatím se o nich mnoho nevědělo a nebyly lákadlem pro celé rodiny. Stezky byly jen očíslovány a neměly žádný název, který by něco evokoval nebo rovnou zval k nějaké činnosti. Zejména pro děti jsme nenabízeli nic navíc, za čím by šly. V době interaktivních her a všudypřítomné zábavy je pro ně procházka bez cíle nebo úkolu, potažmo možnosti s tím spojené odměny, neatraktivní.

Proto jsme se rozhodli vybudovat edukativně zábavné stezky, které chceme nabídnout jako zajímavou alternativu pro procházku lesem po sjezdovkách. Cestou se děti i rodiče mohou dozvědět na stanovištích s cedulemi zajímavé informace o regionu a místní výrobě. Hrací karta formou kvízu s otázkami je pak opravňuje soutěžit o drobné ceny. Návštěvník si vyzvedne na pokladně v multifunkční budově hrací kartu, která se nachází nedaleko konečné stanice tramvaje, a může si vybrat, jakou trasu dle náročnosti zvolí. Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy odměnu například palačinku nebo pivo. Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská“ a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka“, která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Obě stezky vznikly přímo ve Skiareálu Ještěd na stávajících sjezdových tratích, které lyžaři znají ze zimy tak, aby co nejméně zasahovaly do přírody a poskytovaly nádherný výhled na Liberec a okolí. Zároveň chceme výletníky za jejich návštěvu u nás odměnit palačinkou nebo pivem.

Přijďte se k nám projít po našich stezkách nebo si zajezdit na kole a koloběžce, to vše se zábavou v patách.

Tipy na výlet
JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku