Tipy na výlet

Využijte našich tipů na výlet a užijte si krásné krajiny, historických budov nebo výhledů z Ještědského hřbetu.


Lanová dráha Skalka vozí na hřeben všechny návštěvníky včetně kol, kočárků či domácích mazlíčků. Využijte tuto možnost a dostaňte se na hřeben ještědských svahů od jara do podzimu. Dopřejte si příjemnou procházku (1,9 km, 30 min.) až k samotnému vysílači Ještěd s krásnými výhledy.

 

 


Trasa 1 - U Šámalů (8,2 km)

Na horní stanici lanovky Skalka si můžete udělat fotku s Ještědem v našem fotorámečku. Nezapomeňte na fotosoutěž.

Vydáte se po červené k chatě Pláně pod Ještědem, kde si můžete dát výborný oběd. 

Dále po modře značené Hřebenovce dojdete až k chatě u Šámalů, kde se opět můžete občerstvit při krásném výhledu na jižní stranu Ještědu a k tomu si pohladit koně. 

U Šámalů se vydáte zpět na libereckou stranu a po zelené se budete vracet k dolní stanici Skalka. 

Celý tento nenáročný okruh je dlouhý cca 8,2 km z kopce dolů a v odkaze najdete přesnou trasu, kterou si můžete uložit do svého chytrého telefonu. 
bit.ly/Trasa-Ještěd


Trasa 2 - Ještěd, Vířivé kameny (6,7 km)

Z lanovky pokračujete po příjemné hřebenové cestě k vysílači na Ještědu, odkud si užijete krásné výhledy. 

Z Ještědu po modré směrem na Vířivé kameny, dvě rovnoběžné skalní zdi, nejvýraznější a největší skalní výchozy na severní straně Ještědu. 

Z Vířivých kamenů se vydáte po terasách Ještědu ke skokanskému areálu, kde se v roce 2009 konalo MS. 
Od skokanských můstků už je to necelý kilometr zpět k centrálnímu parkovišti. 

Celý tento nenáročný okruh je dlouhý cca 6,7 km a v odkaze najdete přesnou trasu, kterou si můžete uložit do svého chytrého telefonu. 
bit.ly/Trasa2-Jested


Televizní vysílač a horský hotel Ještěd

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Stavba byla vytvořena v letech 1966-1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce.

Severočeské muzeum Liberec

Patří mezi nejstarší kulturní instituce ve městě (1873). Sbírky přestavují osídlení severních Čech od jeho samotných začátků do roku 1918.

Více na www.muzeumlb.cz


Galerie Lázně

Unikátní budova císařských lázní přestavěná na stálou expozici Oblastní galerie Liberec s  nizozemským malířstvím 16. – 18. stol., francouzskou krajinomalbou 19 stol., ale hlavně expozice českého umění 20. stol..

Více na www.ogl.czZOO Liberec

Nejstarší v České republice, založena v roce 1919. Zaměřila se na chov vzácných a ve volné přírodě ohrožených zvířat. Raritou mezi nimi jsou bílí tygři, osli somálští či mimořádně vzácní takini zlatí.

Více na www.zooliberec.czBotanická zahrada

Oblíbená botanická zahrada byla založena v roce 1876. Naleznete zde sbírky celoročně kvetoucích orchidejí a masožravých rostlin, nejstarší kamélie v Evropě i nejdéle pěstovanou bonsai v Evropě. Nechybějí ani akvária a terária.

Více na www.botaniliberec.czDinoPark Liberec

Celoročně otevřený DinoPark Plaza Liberec je unikátním zábavním parkem se vzdělávacími prvky. Na více než 6tis m2 ve třech patrech Nákupní galerie Plaza Liberec se můžete vydat na úžasnou cestu do druhohor, při které potkáte přes 70 statických i pohyblivých a ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

Více na www.dinopark.cziQLANDIA

Moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy.

Více na www.iqlandia.czCentrum Babylon

Největší krytý zábavný komplex v České republice (Aquapark, Lunapark, iQpark, dětský koutek, prolézačky, bowling, diskotéka, casino).

Více informací na www.centrumbabylon.czPlavecký bazén Liberec

Rekreačně sportovní areál s relaxační zónou (parní komory, vířivé vany, sauny) a skokanskými můstky, potápěčskou věží, dlouhým tobogánem (127 m) a divokou řekou pod širým nebem. 

Více na www.bazen-info.czHome Credit arena a Sport Park Liberec

Liberecká Home Credit arena je domácím ledem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Multifunkční hala kromě hokejových zápasů pravidelně hostí koncerty domácích i zahraničních interpretů a další kulturní a sportovní události.

Přilehlý areál Sport Parku Liberec je sportovně-relaxačním komplexem, který kromě haly zahrnuje venkovní i krytá sportoviště, restaurace, bary, obchody. Areál nabízí kurty na tenis, badminton či ricochet, bowlingovou hernu, gymnastickou tělocvičnu, multifunkční střelnici, fotbalová hřiště s umělou trávou a další. 

Více na www.homecreditarena.cz a www.sportparkliberec.cz.

JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku