Tipy na výlet

Využijte našich tipů na výlet a užijte si krásné krajiny, historických budov nebo výhledů z Ještědského hřbetu.


Televizní vysílač a horský hotel Ještěd

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Stavba byla vytvořena v letech 1966-1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce.

Lanová dráha Skalka vozí na hřeben všechny návštěvníky i během technické odstávky kabinové lanovky Českých drah. Využijte tak alternativní možnost a dostaňte se na hřeben ještědských svahů od jara do podzimu. Dopřejte si příjemnou procházku (1,9 km, 30 min.) až k samotnému vysílači Ještěd s krásnými výhledy.

Více na www.jested.cz.


Severočeské muzeum Liberec

Patří mezi nejstarší kulturní instituce ve městě (1873). Sbírky přestavují osídlení severních Čech od jeho samotných začátků do roku 1918.

Více na www.muzeumlb.cz


Galerie Lázně

Unikátní budova císařských lázní přestavěná na stálou expozici Oblastní galerie Liberec s  nizozemským malířstvím 16. – 18. stol., francouzskou krajinomalbou 19 stol., ale hlavně expozice českého umění 20. stol..

Více na www.ogl.czZOO Liberec

Nejstarší v České republice, založena v roce 1919. Zaměřila se na chov vzácných a ve volné přírodě ohrožených zvířat. Raritou mezi nimi jsou bílí tygři, osli somálští či mimořádně vzácní takini zlatí.

Více na www.zooliberec.czBotanická zahrada

Oblíbená botanická zahrada byla založena v roce 1876. Naleznete zde sbírky celoročně kvetoucích orchidejí a masožravých rostlin, nejstarší kamélie v Evropě i nejdéle pěstovanou bonsai v Evropě. Nechybějí ani akvária a terária.

Více na www.botaniliberec.czDinoPark Liberec

Celoročně otevřený DinoPark Plaza Liberec je unikátním zábavním parkem se vzdělávacími prvky. Na více než 6tis m2 ve třech patrech Nákupní galerie Plaza Liberec se můžete vydat na úžasnou cestu do druhohor, při které potkáte přes 70 statických i pohyblivých a ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

Více na www.dinopark.cziQLANDIA

Moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy.

Více na www.iqlandia.czCentrum Babylon

Největší krytý zábavný komplex v České republice (Aquapark, Lunapark, iQpark, dětský koutek, prolézačky, bowling, diskotéka, casino).

Více informací na www.centrumbabylon.czPlavecký bazén Liberec

Rekreačně sportovní areál s relaxační zónou (parní komory, vířivé vany, sauny) a skokanskými můstky, potápěčskou věží, dlouhým tobogánem (127 m) a divokou řekou pod širým nebem. 

Více na www.bazen-info.czHome Credit arena a Sport Park Liberec

Liberecká Home Credit arena je domácím ledem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Multifunkční hala kromě hokejových zápasů pravidelně hostí koncerty domácích i zahraničních interpretů a další kulturní a sportovní události.

Přilehlý areál Sport Parku Liberec je sportovně-relaxačním komplexem, který kromě haly zahrnuje venkovní i krytá sportoviště, restaurace, bary, obchody. Areál nabízí kurty na tenis, badminton či ricochet, bowlingovou hernu, gymnastickou tělocvičnu, multifunkční střelnici, fotbalová hřiště s umělou trávou a další. 

Více na www.homecreditarena.cz a www.sportparkliberec.cz.Objevte výhody věrnostního programu

Slevy a body za každý nákup s kartou GOPASS.JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku