Tipy na výlet

Inspirujte se našimi tipy na výlet a zajímavými místy. Užijte si krásnou krajinu, historické budovy nebo výhledy z ještědského hřebene.

LANOVÁ DRÁHA SKALKA

Lanová dráha Skalka je ideálním výchozím bodem pro váš výlet. Sedačková lanovka vás vyveze na samotný hřeben Ještědu během pár minut, a to od jara do podzimu. Za jízdy se kochejte výhledem na budovu Ještědu nebo město Liberec a jeho okolí. Přepravu kol, kočárků a domácích mazlíčku nabízíme ZDARMA. U horní stanice lanovky si vyberte některý z našich doporučených tipů na pěší nebo cyklo výlet. Vybere si opravdu každý.Trasa č. 1 - "U Šámalů"

Tato oblíbená trasa je dlouhá 8,5 km a standardně trvá přibližně 3 hodiny. Příjemná procházka vede ještědským hřebenem a zpevněnými lesními cestami. Zavede vás přes turistickou Chatu Pláně kolem Nového pralesu až k samotné chatě U Šámalů, kde se můžete občerstvit při krásném pohledu na jih Ještědu a krajinu Ralska. Cestou zpět kolem studánky Nad Hlubokou dojdete k přírodní památce Panský lom, odkud vás čeká závěrečný úsek zpět k dolní stanici lanovky Skalka.

Celá trasa je k nahlédnutí na tomto odkaze (mapy.cz), případně ke stažení (GPX)

TIP: Vyzkoušejte tuto trasu na terénních koloběžkách Kickbike FAT-MAX.Trasa č. 2 - "Ještěd a Vířivé kameny"

Tato doporučená trasa je dlouhá 6,6 km a standardně trvá necelých 2,5 hodiny. Během hezké procházky poznáte samotnou ikonu Libereckého kraje - vysílač na Ještědu, odkud si vychutnáte ty nejhezčí výhledy do okolní krajiny. Trasa vás dále dovede k Vířivým kamenům - největším skalním útvarům na severní straně Ještědu a přes naučnou stezku "Padáky" zavítáte do skokanského areálu, kde se v roce 2009 konalo Mistrovství světa. Odtud kolem dolní stanice kabinové lanovky na Ještěd projdete Beranovou cestou zpět k P1 centrálnímu parkovišti a dolní Skalce.

Celá trasa je k nahládnutí na tomto odkaze (mapy.cz), případně ke stažení (GPX)


Televizní vysílač a horský hotel Ještěd

Poznejte samotný symbol města Liberec a ikonu zdejšího kraje. Slavný hotel a restaurace Ještěd s vysílačem stojí na samém vrcholu Ještědského hřbetu (1012 m.n.m.) a majestátně vzhlíží do širého okolí. Jeho historie sahá až do roku 1907, kdy zde byla otevřena první horská chata. Původní stavba však byla zničena v roce 1963 rozsáhlým požárem, aby zde o 10 let později byla veřejnosti slavnostně představena nová budova stávajícího vysílače. Ta byla později vyhlášena Národní kulturní památkou a dokonce Stavbou století. Více informací o Ještědu se můžete dočíst zde.


JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku