Kalendář akcí - LÉTO 2020

Skiareál Ještěd je i v letním období hostitelem nebo pořadatelem řady zajímavých akcí. Zúčastněte se také některých z nich, vybere si každý.

BOURÁK Fest (7.-10.5.2020)

Jedinečný koncept venkovního festivalu po vzoru amerických Drive-In venkovních autokin, přímo na P1 Centrálním parkovišti! Vzhledem k momentální situaci se jedná o jediný možný koncept provozování kultury v ČR. Za hygienických opatření připravíme v českých městech – nový rozměr hudebního a filmového zážitku za pomoci přenosu zvuku přes vaše vlastní autorádio. Spojujeme kinematografii a hudební scénu bezpečně pro diváky i umělce. Více info zde.


Podještědský SPORTIMA CUP (27.-28.6.2020)

Fotbalový turnaj pro všechny fotbalové nadšence. Skiareál Ještěd hostí tuto akci na jedinečném místě doskočiště skokanských můstků. Hraje se ve formátu 3+1, vypsána je celá řada kategorií (minipřípravka, mládež U9, HOBBY, PROFI). Pro účastníky i diváky je připravený bohatý doprovodný program v podobě freestyle fotbalu, teqballu a exhibice fotbalových legend. V sobotu večer navíc proběhne promítání filmu DIEGO MARADONA, který můžete sledovat přímo z tribuny skokanského areálu. Občerstvení na místě zajištěno. Více informací na www.sportima.eu, vstupenky k zakoupení na evstupenka.cz.


Nahoru na horu - Ještěd (18.7.2020)

Originální projekt pro veřejnost a nadšence pěší turistiky, během kterého poznáte zajímavá místa České republiky. Výšlapy vás zavedou do více či méně známých míst našich hor nebo místních vrcholů v české krajině. Jedna z letošních zastávek se koná 18.7.2020 na Ještědu. Svůj výšlap si můžete zpestřit hledáním miniautíček, která budou ukryta v odpadku podél oficiálních turistických tras. Aktivní účastníci se mohou zapojit o řadu dalších cen. Více info zde.


Českem tam a zpět - Česká televize (24.7.2020) 

Zpravodajské představení atraktivních turistických destinací Čech, Moravy a Slezska v období letní sezóny po koronavirové krizi. Nenechte si ujít zajímavé akce, setkání se známými osobnostmi a velmi bohatý doprovodný program pro veřejnost. Těšit se můžete na taneční workshop pro děti (StarDance), rozhovor s Gabrielou Koukalovou, Písničkování s Majdou z Kouzelné školky nebo koncert skupina Yellow Sisters. Zavítejte k nám v pátek 24.7.2020 kdykoliv během dne k nástupní stanici sedačkové lanovky Skalka. Více info zde.


STRABAG Enduro Race Ještěd (8.-9.8.2020)

Tradiční vytrvalostní závod opět zavítá do JEŠTĚD Bikeparku! Pro závodníky je připraveno několik měřených erzet, které se nacházejí jak v bikeparku tak i na přírodních stezkách v okolí. Je to kombinace všeho, co můžete v lese najít. Skalky, kořeny, hrabanka a zase kořeny. Pro závod jsou otevřeny dvě kategorie, hobby a race. Pokud trasy dovolí v plánu jsou i dětské enduro závody. Více info zde.


ÓČKO CITY OUTDOOR - JEŠTĚD (14.-16.8.2020)

Přijďte navštívit stanové městečko u dolní stanice lanovky Skalka, kde se můžete těšit na DJ, u kterého zrelaxujete v pohodové chill zóně a vaše děti se zatím zabaví na skákacím hradu. Zasoutěžit si můžete o produkty partnerů akce.


Zelený Ještěd (25.9.2020)

K tomu, abychom mohli nabídnout krásný zážitek v přírodě, je třeba lesy udržovat v pořádku. Proto zveme 25.9.2020 všechny, kterým není stav Ještědu lhostejný, aby přišli na pomoc v rámci akce ZELENÝ JEŠTĚD s úklidem areálu od odpadků. Cílem akce je zapojit občany města do čištění ještědských sjezdovek před zimní sezónou a sběru odpadků, které se zde za celou dobu letní sezóny nahromadily. Dobrovolníci z řad veřejnosti, ale i třeba celé školní třídy se mohou přihlašovat na emailové adrese info@skijested.cz. Pro všechny účastníky budou připraveny rukavice, pytle na odpad a hlavní odměnou bude voucher na celodenní skipas a oběd.


JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku

24.-25.10. - Standardní víkendový provoz lanovky Skalka (9-17 hod.). JEŠTĚD Bikepark uzavřen z důvodu stavebních prací na sjezdové trati Nová Skalka (v provozu pouze "Turistická"). Provoz dle platných COVID-19 vládních nařízení.

Více info