AKTUÁLNÍ INFORMACE Z AREÁLU

Zde najdete veškeré potřebné informace o aktuálním provozu

LETNÍ PROVOZ 2020 UKONČEN

Víkendový provoz 31.10. - 1.11. se nekoná.

Vážení návštěvníci,

z důvodu bezpečnostních opatření a probíhajících stavebních prací na sjezdovce Nová Skalka, se víkendový provoz 31.10. - 1.11. nekoná. Tím je letošní letní provoz 2020 ukončen, a budeme se na vás těšit v nadcházející zimní sezóně 2020/21, kdy pro vás otevřeme dlouho očekávanou sjezdovku Nová Skalka.

Děkujeme za pochopení.

JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Letní provoz 2020

LANOVKA SKALKA

(ZÁŘÍ, ŘÍJEN = VÍKENDOVÝ PROVOZ)

SOBOTY 9:05 - 11:35 / 12:35 - 17:05

NEDĚLE 9:05 - 11:35 / 12:35 - 17:05

 

Zahájení letního provozu: 1.5.2020

Ukončení letního provozu: 1.11.2020**

květen 2020víkendový provoz + státní svátky 1.5. a 8.5.
červen 2020víkendový provoz
červenec 2020denní provoz
srpen 2020denní provoz
září 2020víkendový provoz + státní svátek 28.9.
říjen 2020víkendový provoz + státní svátek 28.10. a navazující prodloužený víkend 29.10.-1.11. **

* Změny jsou vyhrazeny v závislosti na situaci ohledně přijatých preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19.

**Změny jsou vyhrazeny v závislosti na stavebních pracích spojených s výstavbou nových sjezdovek.


Jízdní řád (hod.) - lanová dráha Skalka

9.059.3510.0510.3511.0511.35(polední přestávka)12.3513.0513.3514.0514.3515.05
15.3516.0516.3517.05         

Zdraví a bezpečnost na prvním místě. Společně to zvládneme!

Aktualizovaná pravidla COVID-19 platná od 22.10.2020

Zdraví a bezpečnost našich klientů jsou pro nás vždy na prvním místě! Situace ohledně globální epidemie se neustále vyvíjí, zůstáváme proto ostražití a pečlivě sledujeme a provádíme všechna aktuální doporučení a nařízení vlády v souvislosti s bojem proti Covid-19. Jsou to důležitá opatření, které pomohou před případnými riziky ochránit vás i nás. Pročtěte si je pozorně, než k nám vyrazíte. Děkujeme. Společně to zvládneme!

Nástup na lanovku a cesta lanovkou

 • Podle aktuálních vládních omezení pohybu obyvatel zůstávají lanovky, jako prostředky veřejné dopravy v provozu.
 • Zdržovat se na veřejně přístupných místech a cestovat na sedačce lanovky je ale možné maximálně ve dvojicích - s výjimkou rodiny/ členů jedné domácnosti, ti se mohou zdržovat a nastupovat na lanovku ve skupině.
 • Není možné se pohybovat kdekoliv ve veřejně přístupném prostoru, v nástupním prostoru ani nastoupit na sedačku lanovky bez zakrytí nosu a úst ochranným prostředkem, jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek nebo nákrčník.
 • Pokud se u dolní stanice tvoří větší, z hlediska epidemiologické situace rizikové, skupiny klientů čekajících na nástup, jede lanovka nepřetržitě. V případě menší vytíženosti pak každou půlhodinu, jak je v letní sezóně obvyklé.
 • Všichni naši zaměstnanci jsou vybaveni ochrannými prostředky. V případě potřeby vám jsou samozřejmě připraveni pomoct nebo poradit.
 • Sedačky lanovky neustále průběžně dezinfikujeme.
 • Nástup na lanovku probíhá ve dvou nástupních koridorech skrze dva krajní, od sebe několik metrů vzdálené turnikety. U každého nástupního místa najdete na zemi nebo na cedulích vyznačené bezpečné rozestupy – prosím, dodržujte je, je to důležité opatření.
 • Na začátku každého nástupního koridoru jsou stojany s dezinfekčním gelem. Prosíme, použijte je.
 • Všude u nástupních koridorů a turniketů najdete informace, co je nezbytné dodržovat. Tato pravidla jsou po dobu provozu také vysílána na obrazovkách nad turnikety.

 

Prodej jízdenek - infocentrum a pokladny

 • Jízdenku na lanovku Skalka zakoupíte přes bezpečně oddělené pokladní okénko v budově infocentra.
 • Pokud je to možné, prosíme, upřednostněte platbu bezhotovostně.
 • U všech prodejních míst jsou na zemi vyznačené bezpečné rozestupy a viditelně umístěná důležitá pravidla a informace. K dispozici je také dezinfekce rukou.

 

Občerstvení a jídlo s sebou

 • Občerstvit se a koupit si jídlo a pití můžete v gastro Skalka u dolní stanice lanovky, v souladu s aktuálně platnými nařízeními, pouze venkovním okénkem pro odnesení sebou.
 • S ohledem na omezení shromažďování není možné sedět, stát ani konzumovat jídlo a pití v prostoru venkovních sezení u našich stravovacích zařízení.
 • Ze stejného důvodu není možné na veřejně přístupných místech našich zařízení konzumovat alkohol, a proto ho momentálně ani nepodáváme.
 • Pokud je to možné, prosíme, upřednostněte platbu bezhotovostně.
 • Pro vaše bezpečí chceme zajistit co nejvyšší úroveň ochrany (značení rozestupů, dezinfekce a rukavice k dispozici, vybavení našich zaměstnanců ochrannými prostředky, balené jídlo).

 

Obchody a půjčovny vybavení

 • V souladu s aktuálně platnými nařízeními nouzového stavu jsou naše obchody a půjčovny uzavřené.

 

Turistika a bikepark, toalety

 • Naučné tematické stezky jsou otevřené a přístupné, stejně tak ostatní pěší a cyklo okruhy na ještědském hřebeni.
 • JEŠTĚD Bikepark a jeho cyklo trasy jsou uzavřené z důvodu probíhajících stavebních prací na sjezdovce Nová Skalka.
 • Z bezpečnostních a hygienických důvodů jsou toalety v budově infocentra i u dolní stanice lanovky Skalka pravidelně dezinfikovány.

 

Parkoviště

 • P1 centrální parkoviště bude standardně v provozu a nabízí dostatečnou kapacitu v těsné blízkosti infocentra a lanové dráhy Skalka.
 • Zároveň se odsud pohodlně dostanete během pár minut ke kabinové lanovce na Ještěd.

 

Riziková místa jsou pravidelně dezinfikována. Prosím, chovejte se ohleduplně k ostatním, zdržujte se maximálně ve dvojicích (vyjma příslušníků jedné rodiny/ domácnosti), dodržujte dvoumetrové odstupy od ostatních klientů a dbejte na zvýšenou osobní hygienu.

Děkujeme, že respektujete nařízení a věříme, že situaci takto společně zvládneme!

JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM

📞+420 737 222 499 / 📧info@skijested.cz

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Kabinová lanovka - Ještěd

V případě dotazů ohledně provozu kabinové lanovky na Ještěd (provozují České dráhy, a.s.), se prosím obracejte na zákaznickou podporu Českých drah (+420 221 111 122, info@cd.cz). Případně můžete kontaktovat i Městské informační centrum Liberec (+420 485 101 709). Děkujeme za pochopení.

 


Uzavírka silnice na Ještěd

Od 20. července 2020 je silnice z Horního Hanychova na Výpřež kvůli rekonstrukci uzavřena. Z Liberce na vrchol Ještědu tedy není možné vyjet vozidlem.

Doporučujeme využít následující cestu směrem na Ještěd:

 • P1 Central parking - pohodlně zaparkujte na velkokapacitním parkovišti v Horním Hanychově
 • Lanovka Skalka - jenom pár kroků od parkoviště a konečné zastávky MHD (tramvajová linka č. 3 - Horní Hanychov) naleznete nástupní stanici sedačkové lanovky Skalka, která vás během 5 minut vyveze na čerstvém vzduchu na hřeben
 • Ještěd - od výstupní stanice lanovky Skalky se dejte krásnou procházkou po hřebeni (1,8 km) až k samotnému vysílači
 • Stejnou cestou se dostanete zpět, případně můžete využít kabinovou lanovku směrem dolů a po Beranově cestě dorazíte zpět na P1 Central parking.

JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


← zpět na domovskou stránku