AKTUÁLNÍ PROVOZ

Od 1.9 do 30.10. je lanovka Skalka v provozu pouze o víkendech a svátcích.

S ohledem na modernizaci areálu byl ukončen provoz kiosku Skalka. Děkujeme za pochopení

Provozní doba:

9:05

9:35

10:05

10:35

11:05

11:35

12:35

13:05

13:35

14:05

14:35

15:05

15:35

16:05

16:35

17:05

Těšíme se na všechny návštěvníky jak na kole tak pěšky.

 

 

 

TMR Ještěd startuje „CENOVOU REVOLUCI“ skipasů za 999 Kč

Na zimu a sněhovou nadílku si lyžaří počkají ještě minimálně tři měsíce. TMR Ještěd však jako nový provozovatel Skiareálu Ještěd po své nulté sezóně startuje ostrý měřený závod s časem. Cílem je první fáze modernizace největšího příměstského lyžařského střediska v České republice, která zahrnuje novu multifunkční budovu, kvalitní půjčovnu lyží Sporten, zvětšený prostor pro výuku lyžařské školy, nový odbavovací systém turniketů, renovované a nové gastro provozy. Pomyslným startem sezóny 2018/2019 se ale nepochybně stává zahájení předprodeje skipasů na sportovním veletrhu Sport Live v sobotu 8.9. V rámci cenové revoluce na této akci TMR Ještěd exkluzívně nabídne limitovanou edici sezónních skipasů za 999 Kč v počtu 1000 kusů.

K probíhající přestavbě areálu uvádí jeho ředitel Jakub Hanuš: „Minulý týden jsme zahájili realizaci první fáze modernizace, která se týká hlavně služeb jako je zcela nová budova na dojezdu Skalky, kde počítáme s pokladnami, infocentrem, půjčovnou a servisem lyží nebo zázemím pro lyžařskou školu. Zároveň rozšiřujeme prostor pro lyžařskou výuku dětí, přidáme druhý pojízdný pás a další aktivity.“ Vedle hlavních služeb se TMR Ještěd pouští i do provozování gastra. Renovací prochází nejen kiosky, ale také samoobslužná restaurace v budově u skokanských můstků.

Nový ceník by pak měl přilákat hlavně lyžaře z regionu, což potvrzují slova Renaty Balašové: „Ještěd je pro každého Liberečáka srdcová záležitost, ale bohužel dle našich průzkumů jich u nás mnoho nelyžuje. Důvodů je mnoho, od úzkých sjezdovek až po nevyhovující služby, to však postupně měníme. Navíc jsme se rozhodli vyhlásit cenovou revoluci skipasů. Ještě nikdy se neprodávala levnější celosezónní permanentka, a to za zcela ojedinělou cenu 999 Kč. Akční nabídka je platná pouze v den konání veletrhu Sport Live v liberecké Aréně. Zveme tedy všechny lyžaře na sobotu 8.září na návštěvu našeho stánku, poznáte nás podle kupy sněhu a funkční miniatury lanové dráhy.“

Voucher na sezónní skipas v hodnotě 999 Kč získá ten, kdo osobně navštíví akci Sport Live v Home Credit Areně dne 8.9.2018 mezi 9 a 17 hodinou. Série akčních skipasů je však limitována počtem 1000 ks. Jeden návštěvník si může koupit jen jeden skipas a to pouze na své jméno. Skipasy budou na jméno s fotografií a nepřenosné. V případě, že nestihnete zajít na Sport Live, láká Skiareál od 10.9. na klasický předprodej prostřednictvím Městského infocentra (MIC). Cena skipasů se bude zvedat ve vlnách po tisíci korunách každý měsíc. V září bude možné pořídit skipas za 2999 Kč pro dospělého a pro dítě za pouhých 2100 Kč. Držitelé starých čipových skipasů budou mít možnost je vrátit na pokladně Skalka v rámci víkendového provozu do 28.října.

Ještěd nabízí nové stezky a palačinky nebo pivo jako odměnu

Skiareál Ještěd od pátku 29. června zahájil denní provoz lanové dráhy Skalka, která slouží i jako součást dvou nových stezek na Ještědu. Po zdolání „Mlynářské stezky“ získá výletník palačinku a na konci „Pivovarské stezky“ pivo.  

Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy jako odměnu palačinku nebo pivo. Hrací karty formou kvízu s otázkami jsou k vyzvednutí na pokladně lanovky Skalka u konečné tramvaje. Nabídka odměn je platná po celou dobu prázdninového denního provozu lanovky Skalka. Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská“ a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka“, která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Partnery stezek jsou místní výrobci mouky a piva, společnosti Mlýn Perner a Pivovar Svijany.

Přijďte se k nám projít po dvou nových stezkách, dozvědět se něco nového a ochutnat místní produkty.

Ještědské stezky opening - lanovka pro děti zdarma

Skiareál Ještěd zve na stezky a rozdává k tomu palačinky nebo pivo

Skiareál Ještěd od pátku 29. června zahajuje denní provoz lanové dráhy Skalka, která slouží i jako součást nových stezek na Ještědu. V den vysvědčení se slavnostně pokřtí dvě zbrusu nové pěší trasy. Pro všechny děti, bez rozdílu známek na vysvědčení, pojede poslední školní den lanovka Skalka zdarma. Otevření stezek doplní doprovodný program pro celé rodiny. Po zdolání „Mlynářské stezky“ získá výletník palačinku a na konci „Pivovarské stezky“ pivo.

„Rádi bychom pozvali malé i velké na procházku po sjezdovkách, které znají jen v zimě s lyžemi na nohou. Nové trasy jsou vybudovány formou naučných stezek tak, aby jednotlivé zastávky u info cedulí poskytovaly ty nejkrásnější výhledy na Liberecko a zároveň nerušily okolní přírodu. Stezky pokřtíme v pátek 29.6. příznačně moukou a pivem,“ uvádí Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd.

Stezky začínají na dolní stanici lanovky Skalka výjezdem na vrchol, pokračují směrem dolů nebo po hřebenu a končí opět u dolní stanice, kde úspěšný výletník získá dle zvládnuté trasy jako odměnu palačinku nebo pivo. Hrací karty formou kvízu s otázkami jsou k vyzvednutí na pokladně lanovky Skalka u konečné tramvaje. Nabídka odměn je platná po celou dobu prázdninového denního provozu lanovky Skalka. Trasy se dají jít samozřejmě i opačným směrem do kopce. Nejsnazší je oranžová „Mlynářská“ a naopak pro vytrvalejší je určena černá „Pivovarská stezka“, která je strmější, protože vede například přes černou sjezdovku zvanou Slalomák. Partnery stezek jsou místní výrobci mouky a piva, společnosti Mlýn Perner a Pivovar Svijany.

„Na vysvědčení jezdí lanová dráha na Skalce pro děti zdarma. Máme připravený zábavný soutěžní program pro celé rodiny nebo třeba skákací hrad pro ty nejmenší. Tatínky určitě zláká široká nabídka svijanských piv nebo vystavené vozy Volvo,“zve na opening Renata Balašová.

Přijďte se k nám projít po dvou nových stezkách, dozvědět se něco nového a ochutnat místní produkty.

STEZKY SE SLAVNOSTNĚ OTEVÍRAJÍ V DEN VYSVĚDČENÍ 29.6.2018, KDY SE od 10 do 17 hod. KONÁ NA DOLNÍ STANICI LANOVKY SKALKA ZÁBAVNÝ DĚTSKÝ PROGRAM A VŠECHNY DĚTI MAJÍ LANOVKU ZDARMA.

Více na www.skijested.cz.

tmr stezky na jestedu plakat A4-page-001

cerna pivovarska stezka

oranzova mlynarska stezka

Zelený Ještěd

Děkujeme všem zúčastněným dobrovolníkům za pomoc při úklidu našeho areálu!

zeleny jested 2018

zeleny jested 2018 1 nemecek

zeleny jested 2018 dole

zeleny jested 2018 odpad

SKIAREÁL JEŠTĚD ZVE NA ÚKLID SJEZDOVEK A ROZDÁVÁ K TOMU SKIPASY

Lanová dráha Skalka nabízí svezení na Ještedský hřeben již od 21.4. a to víkendovým a svátečním provozem. Letní sezónu s denním provozem zahájíme v pátek 29. června v den vysvědčení, kdy všechny děti budou mít lanovku zdarma. K tomu, aby jsme mohli nabídnout krásný zážitek v přírodě, je třeba lesy udržovat v pořádku. Proto vyzýváme všechny, kterým není stav Ještědu lhostejný, aby přišli na pomoc v rámci akce ZELENÝ JEŠTĚD. Uklízet areál od odpadků se bude v pátek 22. června.

Cílem akce je zapojit občany města do čištění ještědských sjezdovek před letními prázdninami. V areálu se po zimní sezóně objevují odpadky, které do přírody opravdu nepatří. Také se sjezdové tratě čistí od kamenů, aby nedocházelo při lyžování k narušení skluznice. „Program dne začíná v 9 hodin, kdy vyvezeme lanovou dráhou Skalka všechny dobrovolníky nahoru a poté se jde sjezdovkami dolů. Konec akce plánujeme na 12. hodinu. Každý, kdo pomůže chránit přírodu na Ještědu, obdrží od Skiareálu Ještěd celodenní skipas na nadcházející lyžařskou sezónu 2018/2019 a denní jízdné pro celou rodinu v létě,“ zve do skiareálu Renata Balašová, zástupce TMR Ještěd. Dobrovolníci se mohou přihlašovat na emailové adrese info@skijested.cz. Pro všechny, kteří přijdou uklízet budou připraveny rukavice a pytle na odpad.

Záštitu nad akcí Zelený Ještěd převzal pan primátor Tibor Batthyány za město Liberec a uskuteční se také za podpory společností Lesy ČR, s.p. a Městské lesy Liberec. Hlavním organizátorem je provozovatel skiareálu Ještěd společnost TMR Ještěd a.s..

 tmr zeleny jested inzerce-page-001

Zrušení SP ve skoku na lyžích

S ohledem na vyjádření pořadatele Svazu lyžování ČR oznamujeme zrušení plánovaného světového poháru ve Skiareálu Ještěd.

Situace nás mrzí, ale věříme, že v sezóně 2019/2020 již budeme moci hostit světovou špičku skoku na ještědských můstcích.

Oficiální vyjádření SLČR

Akce pro bikery! 2 denní jízdné + ubytování jen za 999 Kč

Přinášíme Vám balíček 2 denního jízdného + ubytování ze soboty na neděli jen za 999 Kč!

Více informací a rezervace na ubytovani@skijested.cz

Akce platí do odvolání, tak neváhejte a doražte za námi na kopec!

akce bikepark

Májová fotosoutěž!!!

Na květen jsme si pro Vás připravili soutěž o nejhezčí májovou fotku pořízenou ve skiareálu Ještěd. Soutěž bude probíhat na instagramu a Vaším úkolem je pořídit fotku, sdílet jí na instagramu pod hashtagem #jestedmaycontest a označit @skijested.cz na fotce.

Soutěž bude probíhat do 24.5. a fotek můžete sdílet kolik jen budete chtít.

Vítěz soutěže vyhraje voucher na lanovku pro celou rodinu. (2 dospělí + 3 děti)

jestedmaycontest

PRAVIDLA SOUTĚŽE S NÁZVEM „PHOTOCHALLENGE #JESTEDMAYCONTEST“


1. ORGANIZÁTOR SOUTĚŽE
Organizátorem soutěže je obchodní společnost TMR Ještěd, a.s., IČO: 060 804 13, se sídlem:
Jablonecká 41/27, Liberec 5 - Kristiánov, PSČ: 460 05 (dále jen “organizátor"), provozovatel skiareálu Ještěd.


2. TERMÍN A MÍSTO KONÁNÍ SOUTĚŽE
Soutěž probíhá v termínu od 1.5.2018 do 24.5.2018 (dále jen „soutěžní období“). Soutěž je zveřejněna na internetových stránkách https:// www.instagram.com/skijested.cz/, www.facebook.com/skijested.cz a také na stránkách www.skijested.cz/https://www.skijested.cz/novinky-ski-areal-jested/433-majova-fotosoutez.html (dále jen „internetové stránky soutěže“).


3. PODMÍNKY ÚČASTI V SOUTĚŽI
Soutěžícím se může stát každý uživatel elektronické komunitní sítě Instagram (dále jen „Instagram“) starší 15 let, jehož trvalý pobyt se nachází na území České republiky. Účast v soutěži je dobrovolná a účastník svou účastí v soutěži vyjadřuje svůj souhlas s jejími pravidly. Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci a zástupci organizátora. Ze soutěže jsou dále vyloučeni všichni soutěžící, kteří jakýmkoliv způsobem nevyhoví těmto pravidlům nebo je poruší. Organizátor je dále oprávněn rozhodnout o vyloučení všech soutěžících, u nichž je dáno důvodné podezření, že v soutěži uplatňují nekalé, podvodné nebo nečestné praktiky. Vyloučením ze soutěže ztrácí soutěžící nárok na předání výhry, a to bez náhrady. Vyloučen ze soutěže je dále každý soutěžící, který uvede nepravdivé nebo fiktivní údaje o své osobě nebo který se do soutěže přihlásí více než jedenkrát s pozměněnými údaji o své osobě.


4. MECHANISMUS SOUTĚŽE A URČENÍ VÝHERCŮ.
Soutěžící se soutěže mohou zúčastnit prostřednictvím Instagramu. Každý soutěžící má za úkol pořídit fotografii na téma m
ájováfotografie pořízená ve skiareálu Ještěd a umístit jí na Instagram s označením @skijested.cz, #jestedmaycontest. Soutěžící mohou umístit libovolný počet fotografií. Do soutěžního kola budou zahrnuty pouze fotografie umístěné nejpozději ve 23:59:59 hodin posledního dne soutěžního kola. Organizátor vyhodnotí pouze fotografie, které splňují výše popsaná kritéria, nepříčí se dobrým mravům a současně žádným způsobem neznevažují dobré jméno organizátora (dále jen „Fotografie“). Organizátor vyhodnotí nejpozději do 7 dnů po konci soutěže. Fotografie splňující podmínky soutěže budou zařazeny do hodnocení pětičlenou odbornou porotou složenou z řad zaměstnanců organizátora. Odborná porota dle vlastního uvážení vybere jednu (1) nejzdařilejší Fotografii, jejíž autor obdrží níže uvedenou výhru.


5. V
ÝHRY A JEJICH PŘEDÁNÍ

Výhrou je voucher na sedačkovou lanovku Skalka pro celou rodinu (2 dospělí a 3 děti). Organizátor bude nejpozději do 7 dnů od skončení soutěžního kola výherce kontaktovat prostřednictvím Instagramu. V případě, že se organizátorovi nepodaří výherce úspěšně kontaktovat a výherce ani do 7 dnů od odeslání informativní zprávy o výhře v soutěži nepotvrdí svůj zájem o výhru, jakož i v případě, kdy se výherce výhry výslovně vzdá, ztrácí výherce právo na výhru a výhercem se stává další soutěžící v pořadí. Výherce je povinen zaslat fotografii organizátorovi v její nejvyšší kvalitě nejpozději do 7 dnů od získání informace o výhře. U něho bude obdobným způsobem udělena nebo neudělena výhra a tento postup pokračuje, až dokud není cena udělena. Výhru může výherce využít pro vlastní potřebu, nebo jí věnovat třetí osobě bez nároku na úplatu. Výhru je možné uplatnit po celou dobu letní sezóny.

6. OSTATNÍ PODMÍNKY SOUTĚŽE
Pro případ výhry v soutěži poskytuje účastník soutěže organizátorovi souhlas se zveřejněním svého jména a příjmení, jakož i souhlas s užitím své podobizny, svých písemných projevů, obrazových snímků a obrazových i zvukových záznamů týkajících se jeho osoby nebo jeho projevů osobní povahy pořízených organizátorem v souvislosti s pořádáním soutěže a předáváním a využitím výhry pro komerční účely na všech komunikačních médiích, bez ohledu na jejich povahu a určení, a to všemi obvyklými způsoby, s jejich následnou úpravou a s jejich případným spojením s jinými díly nebo zařazením do souborného díla. Soutěžící uděluje organizátorovi tento souhlas bezplatně, bez věcného, časového, množstevního a územního omezení. Tento souhlas se vztahuje i na třetí osoby, kterým organizátor Fotografii v souladu s jejím určením poskytne. Účastník soutěže prohlašuje, že je autorem Fotografie a že Fotografii pořídil v souladu s platnými a účinnými právními předpisy. Účastník soutěže prohlašuje, že pořízením Fotografie a její další distribucí neporušuje žádné právní předpisy, ani žádná práva třetích osob, zejména pak autorská a další práva vážící se k osobám a objektům na fotografii zachycených, přičemž prohlašuje, že v případě, kde je to nezbytné, disponuje všemi potřebnými souhlasy a/nebo licencemi.


7. SOUHLAS SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Organizátor soutěže žádá až do odvolání, nejméně však na dobu 2 let, o souhlas účastníka ve smyslu platných předpisů týkajících se ochrany osobních údajů, se zpracováním osobních údajů sdělených organizátorovi soutěže v rámci soutěže, a to za účelem realizace soutěže a za účelem realizace dalších marketingových akcí organizátora soutěže, tj. zejména k průzkumu trhu, jeho analýz, organizování dalších akcí a k nabízení výrobků a služeb. Soutěžící bere na vědomí, že poskytnutí údajů je dobrovolné, že svůj souhlas může bezplatně a písemně kdykoliv na adrese sídla organizátora odvolat, má právo přístupu k osobním údajům a právo na opravu těchto osobních údajů, blokování nesprávných osobních údajů a jejich likvidaci. Účastník soutěže má právo přístupu k poskytnutým osobním údajům, jakož i právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů, zjistí-li, že při zpracování údajů došlo k porušení povinností organizátora soutěže. Údaje poskytnuté účastníkem soutěže mohou kromě organizátora soutěže zpracovávat další osoby pověřené organizátorem soutěže, a to způsobem obvyklým pro zpracování údajů k marketingovým účelům. Zpracovávané údaje budou zpřístupněny organizátorovi soutěže a osobám jinak zúčastněných na realizaci soutěže či jiných marketingových akcích organizátora soutěže. Soutěžící uděluje organizátorovi soutěže souhlas ke zpracování osobních údajů s použitím své emailové adresy a telefonního čísla, za účelem navázání kontaktu se soutěžícím v průběhu soutěže a rovněž pro účely zasílání obchodních sdělení, informací o průběhu této soutěže a informací o dalších marketingových akcích organizátora.


8.DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI
Právo na výhru nevzniká v případě nedodržení nebo porušení stanovených podmínek soutěže soutěžícím. Organizátor si vyhrazuje právo pravidla soutěže jednostranně měnit, a to i bez předchozího upozornění, jakož i se zpětnou účinností. Organizátor si vyhrazuje právo soutěž kdykoli ukončit z technických, obchodních nebo jiných důvodů, jakož i bez uvedení důvodu. Účastí v soutěži nevzniká právní nárok na výhru a výhry není možné právně vymáhat. Výhry v této soutěži nelze směnit za hotovost, ani není možné požadovat vydání jiné výhry, než která je organizátorem stanovena. Soutěžící se mohou obracet na organizátora s případnými dotazy týkajícími se výkladu těchto pravidel prostřednictvím emailových zpráv zaslaných na z.broz@skijested.cz. Organizátor je oprávněn dotazy soutěžících spolu s odpovědí organizátora zveřejnit na internetových stránkách soutěže. Tato pravidla, soutěž a právní vztahy mezi organizátorem a soutěžícími se řídí právním řádem České republiky s vyloučením kolizních norem mezinárodního práva soukromého.

Ještěd nabízel dobré podmínky, stabilní ceny i akce, ale lyžaře na konci sezony nepřilákal

Zima byla opravdu vrtkavá a dá se říci aprílová. Prosincové počasí umožnilo zasněžovat a spustit částečný provoz již o víkendu 15.12..  Leden bohužel předvedl totální výkyv teplot a obleva dala zabrat zejména zasněžovačům, kteří drželi nonstop služby a čekali na příznivé podmínky k zapnutí sněžných děl a tyčí. Skiareál Ještěd se nachází v nadmořské výšce 540 -1000 m, což není pro výrobu technického sněhu ideální. Když se k tomu přidá zastaralá technologie, nedostačující retenční nádrž a vysoké teploty není ani v silách profesionálů připravit sjezdové tratě. Prioritou je vysněžit severní stranu včetně problematického, nízko položeného dojezdu sjezdovky Skalka. Celý sever byl uveden do denního provozu až 25.1.. Kapacita výroby sněhu nestačila včas pokrýt rodinné Pláně a to samozřejmě poznamenalo návštěvnost areálu. V únoru se počasí na chvíli umoudřilo, aby o to s větší vervou udeřilo velkými mrazy. Průběh zimy byl zcela nepředvídatelný.

Ukončení provozu není u skiareálu jednoduchá věc a musí se plánovat s předstihem, proto se TMR Ještěd rozhodlo zavřít areál v obdobném termínu jako v jiných letech. Hlavním důvodem však opravdu byla nízká návštěvnost a nezájem lyžařů i přes nezvyšování cen skipasů a pořádání sportovně zábavných akcí s hlavními výhrami celkem ve výši 250 tisíc korun.  Průzkum, který jsme si pořídili, ukázal na zajímavá čísla. Mezi návštěvníky jsou ze 70% lyžaři z Prahy a středních Čech, a pak rovným dílem cizinci a Liberečané. Velmi nás překvapil nezájem místních lyžařů z Libereckého kraje. Je více než jasné, že Ještěd zaspal dobu, kdy se mělo modernizovat a investovat, aby odpovídal standardům evropského lyžování. Nyní se však intenzívně pracuje na povoleních avízovaných rozšíření stávajících sjezdovek a vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka. Součástí modernizace je nový zasněžovací systém, retenční nádrže a veškeré služby jako je půjčovna vybavení, lyžařské školy a gastro.

Věříme, že Ještěd se brzy ukáže v novém kabátě a přiláká i ty, kteří k němu denně vzhlíží. Všem lyžařům a snowboardistům děkujeme za návštěvu v naší první sezóně a těšíme se s vámi na další, kterou již nyní připravujeme. Zachovejte nám přízeň.

  

Mgr. Renata Balašová

TMR Ještěd a.s.


Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic SalomonCoca-Cola SitourIMPULS Ráááádio
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact