AKTUÁLNÍ PROVOZ

Skiareál Ještěd zahájil letní provoz v sobotu 21.4.2018 a kabinková lanovka na Ještěd jezdí již od pondělí 16.4..

Těšíme se na všechny návštěvníky jak na kole tak pěšky.

Ještěd nabízel dobré podmínky, stabilní ceny i akce, ale lyžaře na konci sezony nepřilákal

Zima byla opravdu vrtkavá a dá se říci aprílová. Prosincové počasí umožnilo zasněžovat a spustit částečný provoz již o víkendu 15.12..  Leden bohužel předvedl totální výkyv teplot a obleva dala zabrat zejména zasněžovačům, kteří drželi nonstop služby a čekali na příznivé podmínky k zapnutí sněžných děl a tyčí. Skiareál Ještěd se nachází v nadmořské výšce 540 -1000 m, což není pro výrobu technického sněhu ideální. Když se k tomu přidá zastaralá technologie, nedostačující retenční nádrž a vysoké teploty není ani v silách profesionálů připravit sjezdové tratě. Prioritou je vysněžit severní stranu včetně problematického, nízko položeného dojezdu sjezdovky Skalka. Celý sever byl uveden do denního provozu až 25.1.. Kapacita výroby sněhu nestačila včas pokrýt rodinné Pláně a to samozřejmě poznamenalo návštěvnost areálu. V únoru se počasí na chvíli umoudřilo, aby o to s větší vervou udeřilo velkými mrazy. Průběh zimy byl zcela nepředvídatelný.

Ukončení provozu není u skiareálu jednoduchá věc a musí se plánovat s předstihem, proto se TMR Ještěd rozhodlo zavřít areál v obdobném termínu jako v jiných letech. Hlavním důvodem však opravdu byla nízká návštěvnost a nezájem lyžařů i přes nezvyšování cen skipasů a pořádání sportovně zábavných akcí s hlavními výhrami celkem ve výši 250 tisíc korun.  Průzkum, který jsme si pořídili, ukázal na zajímavá čísla. Mezi návštěvníky jsou ze 70% lyžaři z Prahy a středních Čech, a pak rovným dílem cizinci a Liberečané. Velmi nás překvapil nezájem místních lyžařů z Libereckého kraje. Je více než jasné, že Ještěd zaspal dobu, kdy se mělo modernizovat a investovat, aby odpovídal standardům evropského lyžování. Nyní se však intenzívně pracuje na povoleních avízovaných rozšíření stávajících sjezdovek a vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka. Součástí modernizace je nový zasněžovací systém, retenční nádrže a veškeré služby jako je půjčovna vybavení, lyžařské školy a gastro.

Věříme, že Ještěd se brzy ukáže v novém kabátě a přiláká i ty, kteří k němu denně vzhlíží. Všem lyžařům a snowboardistům děkujeme za návštěvu v naší první sezóně a těšíme se s vámi na další, kterou již nyní připravujeme. Zachovejte nám přízeň.

  

Mgr. Renata Balašová

TMR Ještěd a.s.

Pozvánka pro skialpinisty

Skiareál již nebude  rolbami upravovat sjezdové tratě a celý areál je tedy bezpečný pro skialpinisty, které v době provozu tradičně varujeme před rolbami a jejich lany. Jak přezout z lyží do skialpů radí ski ombudsman Honza Lesák...

Video Ski ombudsman 8.díl zde

„ČERTI NA JEŠTĚDU“ se objevili a předali vítězi soutěže zájezd do Egypta

Stará pověst o třech čertech na Ještědu se naplnila, po svazích se v sobotu 3. 3. proháněli čerti, čertice a malí čertíci se skipasem za stovku. Ti praví, se objevili na vyhlášení slalomu a tipovací soutěže o zájezd do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style. Vítězem obřího slalomu s časem 14.75 vteřin se stal Jan Calta a získal sportovní hodinky Suunto. Vítězný čas si nejblíže tipnul Petr Ježek, který tím vyhrál rodinnou dovolenou k moři. Největší zábavou pro děti se kromě závodu ve slalomu ukázalo hrabání v kupě sněhu, kde čerti ukryly poklady.

Fotografie ze závodu zde.

Video z akce zde.

ČERTI NA JEŠTĚDU - skipas za 100 Kč a soutěž o zájezd do Egypta

Stará pověst o Ještědu vypráví příběh o třech čertech, kteří tu žili v jeskyni. Kolik myslíte, že se jich objeví na ještědských svazích v rámci akce pod příznačným názvem Čerti na Ještědu? Velkým lákadlem bude v sobotu 3. března denní permanentka za symbolickou stovku pro všechny lyžaře v masce čerta nebo čertice. Pro děti je připravena sněhová kupa plná cen. Každý si ale musí svou odměnu vyhrabat sám, čerti je totiž ukryli pod sníh. Pro všechny soutěživé lyžaře čerti v noci upraví sjezdovku F10 a ten nejrychlejší závodník získá sportovní hodinky Suunto. Kdo uhodne vítězný čas, získá zájezd pro celou rodinu do Egypta od CK Blue Style. Tatínkové jistě ocení ukázky vozů Volvo.  

skijested facebook banner 1000x666

Soutěžní otázka: Tipněte si nejrychlejší čas, který zajede vítěz závodu ve slalomu Čerti na Ještědu dne 3.3.2018?

Stačí si tipnout a odpověď poslat na email soutez@skijested.cz.

K odpovědi připište jméno, příjmení a datum narození.

Kompletní pravidla soutěže jsou uvedena zde

 

Startovné je zdarma a závodníci se mohou registrovat emailem na soutez@skijested.cz nebo až na místě v den akce od 8:30 do 10 hodin. Dětské závody slouží jako nábor nových členů do SK Ještěd.

 

Čerti na Ještědu 3.3. 2018 - program dne: 

08:30-10:00 hod. - registrace na dojezdu F10

                            - DJ, moderátor představuje pravidla soutěže

10:00-10:30 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - děti - 2 závodní kola 

10:30-11:00 hod. - kopání pokladu ve sněhu pro děti na dojezdu F10

10:30-12:00 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - dospělí - 2 kola

12:00-12:30 hod. - vyhlášení vítěze závodu a přítomný tipující lyžař z veřejnosti získá zájezd do Egypta

Pozvánka od RCL zde.

BS

„ROLBA TRACK NA JEŠTĚDU“ - Skiareál Ještěd nabízí adrenalinový zážitek

Kdo z vás v dětství nechtěl být kosmonautem, popelářem nebo rolbařem? Pro ty, kteří stále touží zakusit jízdu rolbou, připravil skiareál Ještěd novinku. Rolba Track nabízí zážitek plný adrenalinu v komfortu a bezpečí kabiny rolby. Průvodcem po ještědských svazích je vždy zkušený rolbař.

„Podmínky na sjezdovkách Ještědu jsou skvělé, nebojím se říct, že nejlepší za celou sezonu, protože kromě půl metru technického sněhu se konečně přidalo i sluníčko a dotvořilo ideální podmínky pro lyžování. Mrazivé počasí udržuje pisty v super kondici i během dne a rolbaři nemají úpravu tratí tak náročnou. Proto přicházíme s plněním dětských snů formou Rolba Tracku, což je vlastně jízda rolbou po sjezdovkách,“ láká nejen do skiareálu Renata Balašová. Rolba Track trvá přibližně 30 minut a nastupuje se u dolní stanice kabinkové lanovky na Ještěd, tedy na dojezdu sjezdovky F10. Rezervovat čas si mohou odvážní zájemci na emailové adrese rezervace@skijested.cz. Samotná jízda se nabízí v časovém rozmezí od 16:30 do 17:45 hod., tedy v době, kdy se kopec nevyužívá k běžnému lyžování a je vymezen právě údržbě sjezdových tratí. „Pokud chcete dát Rolba Track jako dárek, máme připravený voucher a ten je možný pak využít k jízdě. Cena jízdy, potažmo voucheru je 999 Kč,“ dodává k podmínkám novinky ve skiareálu Ještěd Renata Balašová.

Videopozvánka na Rolba Track: https://www.youtube.com/watch?v=QHcXD0oeQGQ&feature=youtu.be

ÚPLNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE

A. Pořadatel Soutěže, společnost TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05 (dále jen „Pořadatel“)
a

B. Realizátor Soutěže, společnost TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05 (dále jen „Realizátor“)

vyhlašují soutěž „Čerti na Ještědu - soutěž“ (dále jen „Soutěž“), která bude probíhat dle těchto úplných pravidel (dále jen „Pravidla“)

C. Termín konání Soutěže:  23.2.2018 až 3.3.2018

D. Místo konání Soutěže: Skiareál Ještěd, lyžařské středisko Ještěd, provozovatel společnost TMR a.s.

E. Ředitel Soutěže: Mgr. Renáta Balašová (dále jen „Ředitel Soutěže“)

 

F. Popis Soutěže


Účastníci Soutěže se snaží správně odpovědět na soutěžní otázku „Tipněte si nejrychlejší čas, který zajede vítěz závodu ve slalomu Čerti na Ještědu dne 3.3.2018?“ Podmínkou účasti v Soutěži je registrace formou zaslání svých osobních údajů (jméno, příjmení, datum narození) a odpovědi na soutěžní otázku na emailovou adresu
soutez@skijested.cz. Účastníkům Soutěže není známa předem odpověď, ale v místě konání Soutěže bude dne 3.3.2018 odpověď prokázána reálným výkonem v závodní trati. Po ukončení Soutěže Pořadatel předá vylosovanému ze správně tipujících soutěžících cenu a to za podmínky jeho přítomnosti na akci při vyhlášení soutěže ve 12:00 hod. 3.3.2018 a zveřejní výherce ceny.

G. Způsob registrace účastníků Soutěže

 • Registrace Účastníků Soutěže probíhá na určené emailové adrese provozovatele Skiareálu Ještěd, společnosti TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05, a to na soutez@skijested.cz nebo přímo v den a na místě konání Soutěže od 8:30 do 10:00 hod.
 • Soutěže se účastní jednotlivci (dále jen „Soutěžící“ nebo „Účastníci Soutěže“). Každý Účastník Soutěže soutěží sám za sebe, při případné výhře v den konání Soutěže se prokazuje občanským průkazem a je určenou osobou pro převzetí výhry. Soutěže se může zúčastnit maximálně 1000 registrovaných Soutěžících. Podmínkou účasti každého ze Soutěžících v Soutěži je zaslání osobních údajů a odpovědi na soutěžní otázku.
 • Účastníkem Soutěže může být pouze osoba starší 18 let. Jednotliví Soutěžící se při prezenci v den konání Soutěže prokazují občanským průkazem.
 • Platí, že osoba, která se v den a v místě konání Soutěže prokáže platným občanským průkazem, je oprávněna převzít příslušnou výhru.

H. Výhry

Počet výher v Soutěži je 1 výhra:

1. hlavní výhra (dále jen „Hlavní výhra“) – Zájezd od CK Blue Style

I. Zahájení, pravidla a průběh Soutěže

 • Odstartováním Soutěže ředitelem Soutěže se rozumí zveřejnění soutěžní otázky na dne 23.2.2018.
 • Soutěžící mají časový limit na zaslání odpovědi do 3.3. 2018 do 8:00 hodin. K odpovědím doručeným Pořadateli po 8:00 hodině dne 3.3.2018 nebude přihlíženo.
 • Každý vylosovaný Soutěžící se musí dostavit k pódiu pro převzetí výhry max. do 5 minut po vyhlášení příslušné výhry po skončení Soutěže, jinak výhra propadá ve prospěch dalšího vylosovaného soutěžícího. Výhru si musí každý Soutěžící převzít osobně.

J. Všeobecné podmínky

 • Účastí v soutěži vyjadřuje Účastník Soutěže svůj souhlas s Pravidly a zavazuje se tato Pravidla plně dodržovat. Účastník Soutěže nemá právo požadovat jakoukoli náhradu nákladů, které vynaložil v souvislosti se svou účastí v Soutěži.
 • Výhry v Soutěži nejsou soudně vymahatelné a není možné tyto výhry alternativně plnit v penězích.
 • Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kontroly splnění podmínek pro účast v Soutěži a posouzení nároku na výhru. Pořadatel si vyhrazuje právo ve sporných případech rozhodovat s konečnou platností dle vlastního uvážení.
 • Veškeré nepřevzaté výhry propadají ve prospěch Pořadatele a Realizátora, a to dle dodavatele jednotlivé výhry. Pořadatel ani Realizátor neodpovídají za vady, poškození či ztrátu spojenou s dodávkou výher či výhrami samotnými. Výhry nelze reklamovat.
 • Převzetím výhry přebírá výherce plnou odpovědnost za případné škody, které by jemu nebo třetím osobám mohly použitím či využitím výhry vzniknout. Pořadatel ani Realizátor v žádném případě neodpovídají za škody způsobené výhercům nebo třetím osobám výhrami, nebo za škody, které vznikly v souvislosti s využitím nebo použitím těchto výher.
 • Pořadatel a Realizátor Soutěže si vyhrazují právo konečného rozhodnutí souvisejícího s konáním Soutěže.
 • Pořadatel ani Realizátor nezodpovídají za případné zranění či újmu způsobenou Soutěžícím během Soutěže. Každý účastník zodpovídá za svoji vlastní bezpečnost.
 • V případě nepříznivých klimatických či povětrnostních podmínek si Pořadatel vyhrazuje právo na změnu termínu konání Soutěže.
 • Pořadatel je oprávněn bez náhrady pozměnit nebo upravit Pravidla či Soutěž pozastavit, odvolat, anebo zrušit, či jednostranně změnit nebo doplnit její Pravidla. Pravidla mohou být ve zkrácené verzi komunikována na propagačních materiálech pořadatele a společnosti TMR a.s., v souvislosti se Soutěží, avšak tato úplná Pravidla soutěže jsou považována v rámci Soutěže za jediná, úplná a konečná.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo vyřadit ze Soutěže Účastníky Soutěže, kteří poruší tato Pravidla či se o to budou pokoušet. Pořadatel si dále vyhrazuje právo posuzovat jednotlivé sporné situace vzniklé v průběhu Soutěže.
 • Účastí v Soutěži uděluje Účastník Soutěže Pořadateli a Realizátorovi Soutěže, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZOOÚ“), souhlas se zpracováním osobních údajů, a to jmenovitě e-mailové adresy, mobilního telefonního čísla, jména, příjmení a město bydliště. Tento souhlas je Pořadateli a Realizátorovi Soutěže Účastníkem Soutěže poskytován za účelem organizace Soutěže, vyhodnocení Soutěže a pro následnou nabídku účasti v dalších soutěžích Pořadatele a Realizátora, a to po dobu od registrace do této Soutěže až do uplynutí 1 roku od okamžiku ukončení Soutěže. Účastník Soutěže bere na vědomí, že mu náleží práva dle ust. § 12 ZOOÚ (Právo na přístup k informacím) a § 21 ZOOÚ (Žádost o vysvětlení a odstranění nežádoucího stavu), a dále že souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoli písemně odvolat, a to zasláním žádosti na adresu sídla Pořadatele.
 • Účastí v Soutěži uděluje Účastník Soutěže souhlas Pořadateli a Realizátorovi, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdější předpisů, své svolení s tím, aby Pořadatel pořídil ve spojení s předáním výhry jeho podobiznu, obrazový a/nebo zvukový záznam. Dále Účastník Soutěže uděluje Pořadateli a Realizátorovi svolení s tím, aby Pořadatel takto pořízené podobizny, obrazové a/nebo zvukové záznamy Účastníka Soutěže, spolu s jeho jménem, příjmením a názvem města jeho bydliště uveřejnil ve sdělovacích prostředcích a/nebo svých propagačních materiálech a/nebo na webových stránkách, a to za účelem marketingové propagace Pořadatele, a jím pořádaných soutěží.
 • Účastí v Soutěži Účastník Soutěže dále výslovně uděluje Pořadateli svůj souhlas s tím, aby výše uvedené osobní údaje Účastníka Soutěže (tj. podobiznu, obrazový a/nebo zvukový záznam, jméno, příjmení a město bydliště Účastníka Soutěže) zpracovával ve smyslu ZOOÚ, a to pro marketingové účely, zejména pro propagaci soutěží pořadatele. Výše uvedené svolení a souhlas uděluje Účastník Soutěže Pořadateli na dobu 1 roku od předání výhry, a to bez nároku na jakoukoli úplatu. Účastník Soutěže může toto své svolení a/nebo souhlas kdykoli písemně odvolat, a to zasláním žádosti na adresu sídla Pořadatele, aniž by to mělo jakýkoli vliv na výhru.
 • Ze Soutěže jsou vyloučeni všichni zaměstnanci Pořadatele a Realizátora, osoby blízké těchto zaměstnanců ve smyslu ust. § 22 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdější předpisů.
 • Porušení kteréhokoli ustanovení těchto Pravidel může být důvodem k vyloučení Soutěžícího ze Soutěže, a to i po jejím skončení a vést k odnětí již udělené Výhry. Pořadatel nenese odpovědnost za škody vzniklé Soutěžícím a třetím osobám v důsledku porušení těchto Pravidel.
 • Tato Pravidla nabývají platnosti a účinnosti dnem 23.2.2018 a jsou k dispozici na webových stránkách Soutěže

„TVOJE LYŽE MAJÍ ZNÁMOU TVÁŘ“ ovládl Borek Zakouřil

Sobotní závod v obřím slalomu dvojic na Ještědu vyhrál bývalý reprezentant Borek Zakouřil s Lukášem Černým. Trať na F10 zkusila padesátka závodníků jak dětí, tak dospělých. Program složený z kvalifikace veřejnosti a závodu dětí doplnilo hudební vystoupení DJ, saxofonisty a houslistky Lucie Klasek, která se představila i v bránách. Herec David Suchařípa i skokan František Jež zajeli dobré časy, ale na první místo s výhrou zájezd do Egypta od CK Blue Style to nestačilo.

V sobotu navštívilo Skiareál Ještěd 1 500 lyžařů a z toho se padesát zúčastnilo závodu celebrit s veřejností ´Tvoje lyže mají známou tvář´. Zajímavostí je, že v dětské kategorii se na start obřího slalomu postavilo více závodníků než v dospělé. Počasí přálo, trať byla dobře připravená stejně jako celý areál, nebylo čeho se obávat, závod se jel na dojezdu sjezdovky F10.

Borek Zakouřil potvrdil svou účast hlavně kvůli dětem, na startu dětské kategorie figurovalo i jméno osmiletého Borka Zakouřila. Bronzový medailista z OH v Albertville František Jež ke své účasti dodává: „Ráno jsem nasadil lyže, projel se po areálu a zjistil, že podklad je na moje nenabroušené lyže dost tvrdý. Takže v bránách jsem pak byl rád, že jsem projel. Bral jsem to spíše jako zábavu a jel jsem pro moje malé dcerky, které mne závodit nikdy neviděly, kariéru jsem skončil, než se narodily.“ Herec David Suchařípa na Ještědu zažil svou premiéru: „Neznám v Česku takové středisko, aby si lyžaři mohli přijet na sjezdovky tramvají. Mile mne překvapilo, že mne po závodě v centru oslovil pán s lyžemi na ramenou a ptal se, jaký jsem zajel výsledek. Těším se na modernizaci areálu, kterou nový provozovatel TMR Ještěd slibuje, určitě se sem vrátím.“

Výsledky:

1. místo: Borek Zakouřil a Lukáš Černý

2. místo: František Jež a Petr Calta

3. místo: Tandem (Lesák, Bauer) a Matěj Černý

4. místo: David Suchařípa a Petr Calta

5. místo: Lucie Klasek a Bohuslav Bohumil

 

Video:https://www.youtube.com/watch?v=UJrCeWAY1AE&feature=youtu.be

Fotogalerie:https://www.skijested.cz/galerie-ski-areal-jested-2013-leto-2/fotogalerie-ski-areal-jested-zima/category/43-tvoje-lyze-maji-znamou-tvar.html

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar David Sucharipa 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar detska kategorie 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar finalisti 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar tandem Lesak Bauer 10.2.18

Jested Tvoje lyze vitezna dvojice Cerny Zakouril 10.2.18

Jested Tvole lyze maji znamou tvar vitez Zakouril 10.2.18

Foto : Ota Mrákota

Spartan zahájil sezonu na zasněženém Ještědu

Liberec – Prvnímu zimnímu Spartan závodu letošní sezony sněhová nadílka přála. Na Ještědu napadlo před sobotním startem 30 centimetrů nového sněhu. Závodnici si tak zimní Sprint naplno užili.
Spartan Sprint v náročných kopcovitých podmínkách dokončilo 2387 skvělých závodníků. Když k nim připočteme na tři stovky dětí, tak si s náročnými sněhovými podmínkami poradilo téměř tři tisíce spartanů.
„Trať byla, co se týká profilu, velmi pestrá. Nechtěli jsme, aby závodníci vyběhli jen na Ještěd a seběhli dolů. Celkem je čekali tři parádní kopce, a ještě lepší seběhy,“ popsal sedm a půlkilometrovou trať ředitel závodu Michal Kúkola. V sobotu si spartanští borci dopřáli celkové stoupání o výšce 650 metrů.
V cíli na závodníky hlavního i dětského závodu čekala letošní novinka. Zbrusu nové medaile. Zimní navíc ve speciální limitované edici. Všichni spartani dostali také v cíli i nová trika. Závod nejrychleji zvládl maďarský překážkář Adam Tóth, který doběhl do cíle za hodinu, pět minut a dvacet čtyři sekund s více jak dvouminutovým náskokem. Mezi ženami vyhrála domácí závodnice a dvojnásobná mistryně světa Spartan Race Zuzana Kocumová, která trať běžela 1:09:48.
Další závod Spartan Race, který se poběží v České republice, je dubnový Sprint v Kutné Hoře. Spartani se mohou těšit na přírodu a historické centrum města, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poběží se 28. dubna.

Odkaz na fotogalerii zde.

SKI OMBUDSMAN na scéně

Severní strana Ještědu je celá v provozu a podmínky pro lyžování začal sledovat SKI OMBUDSMAN Honza Lesák, který se v premiéře projížděl po ještědských svazích. Neobvyklá dobrovolná funkce vznikla díky aktivitě lyžařské komunity. Ski ombudsman bude formou videa a reportu pravidelně informovat o stavu sjezdovek a novinkách v areálu.

Odkaz na video zde.


Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic SalomonCoca-Cola SitourIMPULS Ráááádio
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact