slide1 slide2

AKTUÁLNÍ PROVOZ

V PROVOZU

Lanové dráhy a vleky: Černý vrch (B), Pod lany F-10 (E), Bucharka (F), Dětský park u P3 (pojízdný pás a provázkový vlek)
Sjezdové tratě: Liberecká (4), Slalomák (3), Pod lany (2), F-10 (1), Bucharka (10), dětský park
Pokladny: F-10, Bucharka
Gastro zařízení: restaurace správní budova a bufet F10
Parkoviště: Bucharka P2, skokanské můstky P4, zpoplatněné - u lanovky P1 
Lyžařská Croco škola: centrální parking P3 a F-10
Půjčovna: centrální parking P3

Sáňkařská dráha upravena v sobotu 20.1. odpoledne.

Ceny skipasů dle platného ceníku.

Ve skiareálu Ještěd napadlo během uplynulého týdne 20 cm čerstvého prašanu, dnes opět něco přibylo a nyní se pohybuje sněhová pokrývka na sjezdovkách přes 50 cm. S ohledem na příznivé klimatické podmínky opět pracujeme na sjezdovce Skalka a vysněžujeme dolní část.

 

 

Spartan zahájil sezonu na zasněženém Ještědu

Liberec – Prvnímu zimnímu Spartan závodu letošní sezony sněhová nadílka přála. Na Ještědu napadlo před sobotním startem 30 centimetrů nového sněhu. Závodnici si tak zimní Sprint naplno užili.
Spartan Sprint v náročných kopcovitých podmínkách dokončilo 2387 skvělých závodníků. Když k nim připočteme na tři stovky dětí, tak si s náročnými sněhovými podmínkami poradilo téměř tři tisíce spartanů.
„Trať byla, co se týká profilu, velmi pestrá. Nechtěli jsme, aby závodníci vyběhli jen na Ještěd a seběhli dolů. Celkem je čekali tři parádní kopce, a ještě lepší seběhy,“ popsal sedm a půlkilometrovou trať ředitel závodu Michal Kúkola. V sobotu si spartanští borci dopřáli celkové stoupání o výšce 650 metrů.
V cíli na závodníky hlavního i dětského závodu čekala letošní novinka. Zbrusu nové medaile. Zimní navíc ve speciální limitované edici. Všichni spartani dostali také v cíli i nová trika. Závod nejrychleji zvládl maďarský překážkář Adam Tóth, který doběhl do cíle za hodinu, pět minut a dvacet čtyři sekund s více jak dvouminutovým náskokem. Mezi ženami vyhrála domácí závodnice a dvojnásobná mistryně světa Spartan Race Zuzana Kocumová, která trať běžela 1:09:48.
Další závod Spartan Race, který se poběží v České republice, je dubnový Sprint v Kutné Hoře. Spartani se mohou těšit na přírodu a historické centrum města, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poběží se 28. dubna.

Odkaz na fotogalerii zde.

Skiareál Ještěd zve na legendární "Winter Spartan Race"

Spartan Race otevírá novou sezonu v roce 2018 a liberecký Ještěd v premiéře bude jeho první zastávkou. O víkendu 20. ledna se ve skiareálu uskuteční závod „Spartan Sprint“. Jedná se o populární akci pro všechny milovníky adrenalinu ve věku od 15 do 99 let. Závod láká na náročnou trať v terénu s překážkami jako jsou příkopy, či horolezecké stěny. Závodníci ji musí zdolat v čase od 40 minut do 2 hodin. „Do závodu Spartan Race se přihlásilo přes dva a půl tisíce spartanů a je vyprodáno. Pro závodníky je připravena trať přes pět kilometrů dlouhá s více než dvaceti překážkami. Start je v 8 hodin ráno,“ uvádí ředitel závodu, Michal Kúkola. Tradičně si na své přijdou i děti, pro které je připraven závod „Spartan Kids“. Přihlášeno jich je téměř tři sta a budou startovat ve 12:05 hodin. Všichni fanoušci jsou ve skiareálu vítani a vstup mají zdarma.
Skiareál bude v sobotu 20.1. bez jakéhokoli omezení jako každý den v provozu od 8:30 do 16:00 a následně na večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Trasa Spartan Race vede mimo sjezdové tratě. Parkování mají spartané zajištěno v Home Credit Areně a pro ně bude fungovat od 5.15 hod. kyvadlově šest autobusů k závodišti v areálu, to vše zdarma. Pro lyžaře budou standardně zdarma otevřena parkoviště P3 centrál, P2 Bucharka a zpoplatněno P1 u kabinkové lanovky. Parking na P4 u skokanských můstků poslouží jako zázemí produkce závodu.

Propozice k závodu zde.

Olympijský vítěz lyžuje na Ještědu

Dnes odpoledne 12.1. u nás lyžuje olympijský vítěz Aleš Valenta v rámci akce společnosti Hannah.

IMG 9830 - kopie

Soutěž "S rodinou na Ještěd" zná svou vítězku

Večerní lyžování zdarma se zábavným programem navštívilo přes nepřízeň počasí kolem 400 lidí. Někteří na lyžích, jiní si přišli poslechnout slovenskou zpěvačku Katarínu Knechtovou, testovat lyže Sporten, podívat se na záchranu z lanovky s demonstrantem primátorem Batthyánym nebo soutěžit o zájezd pro celou rodinou do Egypta.

Na soutěžní otázku „Kolik 15kilových balení mouky Pernerky se vejde do kufru vozu Volvo XC60?“ odpovědělo přes 150 soutěžících a z toho bylo správných 26.

Do kufru Volva se nakonec  vešlo 15 pytlů s moukou. Šťastná držitelka voucheru Zuzana Halbichová získala zájezd do Egypta přímo z rukou obchodní ředitelky CK Blue Style Lenky Pátek.

voucher dovolena egypt m

 

 

 

 

 

 

Video z akce k zhlédnutí zde: https://youtu.be/oIAmgIETK4U

Na závěrečný sjezd lyžařských škol s pochodněmi a ohňostroj se ukázal i samotný vrchol Ještědu. Děkujeme všem, že jste přišli.
Fotogalerii z akce připravujeme.

s rodinou na jested zaver m

Chcete vyhrát zájezd do Egypta? Odpovězte na soutěžní otázku...

Již 5.1. na akci „S rodinou na Ještěd“ někdo z vás vyhraje rodinný zájezd do Egypta na 8 dnů s ultra all inclusive.

Soutěžní otázka: KOLIK 15 KILOVÝCH BALENÍ MOUKY PERNERKY SE VEJDE DO KUFRU VOZU VOLVO XC60?

Stačí si tipnout a odpověď poslat na email soutez@skijested.cz.
K odpovědi připište jméno, příjmení a datum narození.

voucher dovolena egypt m

 

Kompletní pravidla soutěže jsou uvedena zde.

Spot Rádia Contact Liberec k akci zde.

 

 

 

 

"S rodinou na Ještěd" - večerní lyžování zdarma, soutěže a Katarína Knechtová

s rodinou na jested mPátek 5. ledna 2018 se ponese na vlně zábavného programu v rámci večerního lyžování. Nasvícené svahy ovládnou profesionálové na lyžích při ukázkách lyžování nebo na rolbách při práci se sněhem. Pro soupeřivé hosty proběhnou soutěže s hlavní cenou zájezdem do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style, testování lyží Sporten nebo skialpinistický závod. Celou atmosféru podtrhne hudební vystoupení Kataríny Knechtové a slavnostní zakončení zajistí ohňostroj.

 

Z důvodu velkého počtu zájmu návštěvníků o akci S rodinou na Ještěd jsme zřídili speciální kyvadlovou linku mezi parkovišti P3 (Centrál) a P1 (u spodní stanice kabinové lanovky), která bude fungovat od 16h do 22 h.
Parkování na všech parkovištích ve Skiareálu bude 5.1. na večerní lyžování zdarma.

 

 

 

 

 

 

 

 

20.12. se na Ještědu a ve Vesci natáčely Běžkotoulky

bezk 1

Pořad ČT s moderátorem Standou Bartůškem a slovenskou kolegyní  se bude vysílat v premiéře na ČT Sport 6.1. 2018  v 8:50 hod.
Průvodcem městem a sportovišti byl primátor města Tibor Batthyány.

Běžkotoulky z Liberce - video k zhédnutí zde: https://www.facebook.com/cyklotoulky/posts/1644467175589468

 

 

 

 

bezkotoulky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOLNÁ MÍSTA NA POZICI STROJNÍK - OBSLUHA LYŽAŘSKÉHO VLEKU A LANOVÉ DRÁHY

Nabízíme volná místa na pozici strojník - obsluha lyžařského vleku a lanové dráhy ve Ski areálu Ještěd na zimní sezónu 2017/18.

Nabízíme:

  • 90 Kč / hod.
  • firemní oblečení
  • možnost lyžování v areálu zdarma

Pro další informace nás kontaktujte na tel. 737 222 495 nebo na e-mailu: m.svoboda@skijested.cz

 

VOLNÁ MÍSTA NA POZICE POKLADNÍ

Nabízíme volná místa na pozici pokladní ve Ski areálu Ještěd na zimní sezónu 2017/18.
Pro další informace nás kontaktujte na tel. 606 779 788 nebo na e-mailu: t.dusek@skijested.cz

 

Sledujte!

Sledujte další akce pořádané v našich ostatních areálech!


Město Liberecseverni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic Salomon Coca-Cola Sitour
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact