slide1

Sobotní závod v obřím slalomu dvojic na Ještědu vyhrál bývalý reprezentant Borek Zakouřil s Lukášem Černým. Trať na F10 zkusila padesátka závodníků jak dětí, tak dospělých. Program složený z kvalifikace veřejnosti a závodu dětí doplnilo hudební vystoupení DJ, saxofonisty a houslistky Lucie Klasek, která se představila i v bránách. Herec David Suchařípa i skokan František Jež zajeli dobré časy, ale na první místo s výhrou zájezd do Egypta od CK Blue Style to nestačilo.

V sobotu navštívilo Skiareál Ještěd 1 500 lyžařů a z toho se padesát zúčastnilo závodu celebrit s veřejností ´Tvoje lyže mají známou tvář´. Zajímavostí je, že v dětské kategorii se na start obřího slalomu postavilo více závodníků než v dospělé. Počasí přálo, trať byla dobře připravená stejně jako celý areál, nebylo čeho se obávat, závod se jel na dojezdu sjezdovky F10.

Borek Zakouřil potvrdil svou účast hlavně kvůli dětem, na startu dětské kategorie figurovalo i jméno osmiletého Borka Zakouřila. Bronzový medailista z OH v Albertville František Jež ke své účasti dodává: „Ráno jsem nasadil lyže, projel se po areálu a zjistil, že podklad je na moje nenabroušené lyže dost tvrdý. Takže v bránách jsem pak byl rád, že jsem projel. Bral jsem to spíše jako zábavu a jel jsem pro moje malé dcerky, které mne závodit nikdy neviděly, kariéru jsem skončil, než se narodily.“ Herec David Suchařípa na Ještědu zažil svou premiéru: „Neznám v Česku takové středisko, aby si lyžaři mohli přijet na sjezdovky tramvají. Mile mne překvapilo, že mne po závodě v centru oslovil pán s lyžemi na ramenou a ptal se, jaký jsem zajel výsledek. Těším se na modernizaci areálu, kterou nový provozovatel TMR Ještěd slibuje, určitě se sem vrátím.“

Výsledky:

1. místo: Borek Zakouřil a Lukáš Černý

2. místo: František Jež a Petr Calta

3. místo: Tandem (Lesák, Bauer) a Matěj Černý

4. místo: David Suchařípa a Petr Calta

5. místo: Lucie Klasek a Bohuslav Bohumil

 

Video:https://www.youtube.com/watch?v=UJrCeWAY1AE&feature=youtu.be

Fotogalerie:https://www.skijested.cz/galerie-ski-areal-jested-2013-leto-2/fotogalerie-ski-areal-jested-zima/category/43-tvoje-lyze-maji-znamou-tvar.html

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar David Sucharipa 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar detska kategorie 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar finalisti 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar tandem Lesak Bauer 10.2.18

Jested Tvoje lyze vitezna dvojice Cerny Zakouril 10.2.18

Jested Tvole lyze maji znamou tvar vitez Zakouril 10.2.18

Foto : Ota Mrákota


Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic SalomonCoca-Cola SitourIMPULS Ráááádio
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact