slide1

Zima byla opravdu vrtkavá a dá se říci aprílová. Prosincové počasí umožnilo zasněžovat a spustit částečný provoz již o víkendu 15.12..  Leden bohužel předvedl totální výkyv teplot a obleva dala zabrat zejména zasněžovačům, kteří drželi nonstop služby a čekali na příznivé podmínky k zapnutí sněžných děl a tyčí. Skiareál Ještěd se nachází v nadmořské výšce 540 -1000 m, což není pro výrobu technického sněhu ideální. Když se k tomu přidá zastaralá technologie, nedostačující retenční nádrž a vysoké teploty není ani v silách profesionálů připravit sjezdové tratě. Prioritou je vysněžit severní stranu včetně problematického, nízko položeného dojezdu sjezdovky Skalka. Celý sever byl uveden do denního provozu až 25.1.. Kapacita výroby sněhu nestačila včas pokrýt rodinné Pláně a to samozřejmě poznamenalo návštěvnost areálu. V únoru se počasí na chvíli umoudřilo, aby o to s větší vervou udeřilo velkými mrazy. Průběh zimy byl zcela nepředvídatelný.

Ukončení provozu není u skiareálu jednoduchá věc a musí se plánovat s předstihem, proto se TMR Ještěd rozhodlo zavřít areál v obdobném termínu jako v jiných letech. Hlavním důvodem však opravdu byla nízká návštěvnost a nezájem lyžařů i přes nezvyšování cen skipasů a pořádání sportovně zábavných akcí s hlavními výhrami celkem ve výši 250 tisíc korun.  Průzkum, který jsme si pořídili, ukázal na zajímavá čísla. Mezi návštěvníky jsou ze 70% lyžaři z Prahy a středních Čech, a pak rovným dílem cizinci a Liberečané. Velmi nás překvapil nezájem místních lyžařů z Libereckého kraje. Je více než jasné, že Ještěd zaspal dobu, kdy se mělo modernizovat a investovat, aby odpovídal standardům evropského lyžování. Nyní se však intenzívně pracuje na povoleních avízovaných rozšíření stávajících sjezdovek a vybudování nové páteřní sjezdovky Nová Skalka. Součástí modernizace je nový zasněžovací systém, retenční nádrže a veškeré služby jako je půjčovna vybavení, lyžařské školy a gastro.

Věříme, že Ještěd se brzy ukáže v novém kabátě a přiláká i ty, kteří k němu denně vzhlíží. Všem lyžařům a snowboardistům děkujeme za návštěvu v naší první sezóně a těšíme se s vámi na další, kterou již nyní připravujeme. Zachovejte nám přízeň.

  

Mgr. Renata Balašová

TMR Ještěd a.s.


Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic SalomonCoca-Cola SitourIMPULS Ráááádio
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact