slide1

 

 

 Ještěd

Televizní vysílač a horský hotel Ještěd - Vydejte se na výlet na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Stavba byla vytvořena v letech 1966-1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce. 

Lanovka na Ještěd v provozu dle jízdního řádu

Severočeské muzeum Liberec

Severočeské muzeum Liberec- patří mezi nejstarší kulturní instituce ve městě (1873). Sbírky přestavují osídlení severních Čech od jeho samotných začátků do roku 1918.

Otevřeno: úterý – neděle 9 – 17 hod., středa do 18:00 hodin. Knihovna úterý a čtvrtek 13:00 - 16:00 hodin. Informace o vstupném naleznete ZDE.

OGL m

Oblastní galerie Liberec– expozice nizozemského malířství 16. – 18. stol., francouzské krajinomalby 19 stol., ale hlavně expozice českého umění 20. stol.

Otevřeno: úterý – neděle 10.00 – 17.00 hod, čtvrtek 10.00 - 19.00. Informace o vstupném naleznete zde www.ogl.cz
Každý čtvrtek vstup ZDARMA.

ZOO Liberec

ZOO Liberec – je nejstarší v České republice (1919).

Zaměřila se na chov vzácných a ve volné přírodě ohrožených zvířat. Raritou mezi nimi jsou bílí tygři, osli somálští či mimořádně vzácní takini zlatí.

Otevřeno denně. Informace o provozu a aktuální ceník naleznete ZDE.

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada – byla založena v roce 1876.

Naleznete zde sbírky celoročně kvetoucích orchidejí a masožravých rostlin, nejstarší kamélie v Evropě i nejdéle pěstovanou bonsai v Evropě. Nechybějí ani akvária a terária.

Otevřeno denně: duben – září 8 – 18 hod., říjen – březen 8 – 16 hod. Informace o provozu a aktuální ceník naleznete ZDE.

Dinopark

DinoPark Liberec - celoročně otevřený DinoPark Plaza Liberec je unikátním zábavním parkem se vzdělávacími prvky. Na více než 6tis m2 ve třech patrech Nákupní galerie Plaza Liberec se můžete vydat na úžasnou cestu do druhohor, při které potkáte přes 70 statických i pohyblivých a ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

Více na www.dinopark.cz

IG LANDIA M

iQLANDIA - to je moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy!

Více na www.iqlandia.cz

Centrum Babylon Liberec

Centrum Babylon – největší krytý zábavný komplex v České republice (Aquapark, Lunapark, iQpark, dětský koutek, prolézačky, bowling, diskotéka, casino).

Informace o provozu a aktuální ceník naleznete ZDE.

Plavecký bazén Liberec Plavecký bazén Liberec – rekreačně rehabilitační areál. Parní komory, vířivé vany, sauny. Skokanské můstky, dlouhý tobogán (127 m) a divoká řeka pod širým nebem. Informace o provozu a aktuální ceník naleznete ZDE.
Sport Park Liberec Home Credit arena a Sport Park Liberec
Liberecká Home Credit arena je domácím ledem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Multifunkční hala kromě hokejových zápasů pravidelně hostí koncerty domácích i zahraničních interpretů a další kulturní a sportovní události.
Přilehlý areál Sport Parku Liberec je sportovně-relaxačním komplexem, který kromě haly zahrnuje venkovní i krytá sportoviště, restaurace, bary, obchody i tříhvězdičkový Hotel ARENA. Areál nabízí kurty na tenis, badminton či ricochet, bowlingovou hernu, gymnastickou tělocvičnu, multifunkční střelnici, fotbalová hřiště s umělou trávou a další. Více na www.homecreditarena.cz a www.sportparkliberec.cz.

Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic SalomonCoca-Cola SitourIMPULS Ráááádio
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact