slide1 slide2
V PROVOZU
 
Lanové dráhy a vleky: Černý vrch (B), Pod lany F-10 (E) + O VÍKENDU I LANOVKA SKALKA VČETNĚ SJEZDOVKY SKALKA
Sjezdové tratě: Liberecká (4), Slalomák (3), Pod lany (2), F-10 (1)
Pokladny: F-10
Gastro zařízení: restaurace správní budova
Parkoviště: u lanovky P1, P4
Lyžařská Croco škola: F-10
Půjčovna: centrální parking P3
 
Od pondělí do čtvrtka je uzavřen bufet na dolní stanici F10. Využijte samoobslužné restaurace na dolní stanici Černý vrch.
 
Sáňkařská dráha momentálně nesjízdná.
 
Ceny skipasů dle platného ceníku.
 
Večerní lyžování pouze středa, pátek a sobota.

Sněhové podmínky jsou stále dobré, počasí však už téměř aprílové. Severní strana Ještědu směrem k městu bude o víkendu 17.-18.3. naposledy v provozu včetně lanové dráhy a sjezdovky Skalka. To vše za ceny vedlejší sezóny.

„Vrtkavá zima se blíží ke svému konci a my nabízíme poslední lyžovačku na ještědských svazích, kde je velmi dobré lyžování hlavně v ranních a dopoledních hodinách. O víkendu pojede téměř celý Sever. Budeme mít v provozu lanovku na Skalku, Černý vrch a vlek na F10. Večerní lyžování bude fungovat ještě v pátek a sobotu. Sezónu zakončíme v neděli 18.3. denním lyžováním od 8:30 do 16 hodin,“ upřesňuje informace k zakončení sezóny skiareálu Ještěd Renata Balašová.

Video Skiombudsman 8.díl zde

Podmínky jsou stále velmi dobré. Půl metru technického sněhu pokrývá 6 km sjezdovek na severní straně Ještědu směrem k městu. Navíc se od pondělí 12.3. jezdí za ceny vedlejší sezóny.

„Zima na ještědských svazích stále trvá, skvělé lyžování nabízíme hlavně v ranních a dopoledních hodinách. S ohledem na prognózy počasí předpokládáme, že lanovky pojedou do 18. března a to za ceny vedlejší sezony. Od pondělí 12.3., poslední týden provozu budeme mít puštěnou lanovku na Černý vrch, vlek na F10 a na Bucharce. Večerní lyžování bude fungovat pouze ve středu, pátek a sobotu,“ upřesňuje informace k zakončení sezóny skiareálu Ještěd Renata Balašová.

Od pondělí 12.3., tedy nebude v provozu lanová dráha Skalka, Lyžařská Croco škola a centrální parkoviště P3.

Stará pověst o třech čertech na Ještědu se naplnila, po svazích se v sobotu 3. 3. proháněli čerti, čertice a malí čertíci se skipasem za stovku. Ti praví, se objevili na vyhlášení slalomu a tipovací soutěže o zájezd do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style. Vítězem obřího slalomu s časem 14.75 vteřin se stal Jan Calta a získal sportovní hodinky Suunto. Vítězný čas si nejblíže tipnul Petr Ježek, který tím vyhrál rodinnou dovolenou k moři. Největší zábavou pro děti se kromě závodu ve slalomu ukázalo hrabání v kupě sněhu, kde čerti ukryly poklady.

Fotografie ze závodu zde.

Video z akce zde.

Stará pověst o Ještědu vypráví příběh o třech čertech, kteří tu žili v jeskyni. Kolik myslíte, že se jich objeví na ještědských svazích v rámci akce pod příznačným názvem Čerti na Ještědu? Velkým lákadlem bude v sobotu 3. března denní permanentka za symbolickou stovku pro všechny lyžaře v masce čerta nebo čertice. Pro děti je připravena sněhová kupa plná cen. Každý si ale musí svou odměnu vyhrabat sám, čerti je totiž ukryli pod sníh. Pro všechny soutěživé lyžaře čerti v noci upraví sjezdovku F10 a ten nejrychlejší závodník získá sportovní hodinky Suunto. Kdo uhodne vítězný čas, získá zájezd pro celou rodinu do Egypta od CK Blue Style. Tatínkové jistě ocení ukázky vozů Volvo.  

skijested facebook banner 1000x666

Soutěžní otázka: Tipněte si nejrychlejší čas, který zajede vítěz závodu ve slalomu Čerti na Ještědu dne 3.3.2018?

Stačí si tipnout a odpověď poslat na email soutez@skijested.cz.

K odpovědi připište jméno, příjmení a datum narození.

Kompletní pravidla soutěže jsou uvedena zde

 

Startovné je zdarma a závodníci se mohou registrovat emailem na soutez@skijested.cz nebo až na místě v den akce od 8:30 do 10 hodin. Dětské závody slouží jako nábor nových členů do SK Ještěd.

 

Čerti na Ještědu 3.3. 2018 - program dne: 

08:30-10:00 hod. - registrace na dojezdu F10

                            - DJ, moderátor představuje pravidla soutěže

10:00-10:30 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - děti - 2 závodní kola 

10:30-11:00 hod. - kopání pokladu ve sněhu pro děti na dojezdu F10

10:30-12:00 hod. - měřený závod mezi brankami na F10 - dospělí - 2 kola

12:00-12:30 hod. - vyhlášení vítěze závodu a přítomný tipující lyžař z veřejnosti získá zájezd do Egypta

Pozvánka od RCL zde.

BS

Kdo z vás v dětství nechtěl být kosmonautem, popelářem nebo rolbařem? Pro ty, kteří stále touží zakusit jízdu rolbou, připravil skiareál Ještěd novinku. Rolba Track nabízí zážitek plný adrenalinu v komfortu a bezpečí kabiny rolby. Průvodcem po ještědských svazích je vždy zkušený rolbař.

„Podmínky na sjezdovkách Ještědu jsou skvělé, nebojím se říct, že nejlepší za celou sezonu, protože kromě půl metru technického sněhu se konečně přidalo i sluníčko a dotvořilo ideální podmínky pro lyžování. Mrazivé počasí udržuje pisty v super kondici i během dne a rolbaři nemají úpravu tratí tak náročnou. Proto přicházíme s plněním dětských snů formou Rolba Tracku, což je vlastně jízda rolbou po sjezdovkách,“ láká nejen do skiareálu Renata Balašová. Rolba Track trvá přibližně 30 minut a nastupuje se u dolní stanice kabinkové lanovky na Ještěd, tedy na dojezdu sjezdovky F10. Rezervovat čas si mohou odvážní zájemci na emailové adrese rezervace@skijested.cz. Samotná jízda se nabízí v časovém rozmezí od 16:30 do 17:45 hod., tedy v době, kdy se kopec nevyužívá k běžnému lyžování a je vymezen právě údržbě sjezdových tratí. „Pokud chcete dát Rolba Track jako dárek, máme připravený voucher a ten je možný pak využít k jízdě. Cena jízdy, potažmo voucheru je 999 Kč,“ dodává k podmínkám novinky ve skiareálu Ještěd Renata Balašová.

Videopozvánka na Rolba Track: https://www.youtube.com/watch?v=QHcXD0oeQGQ&feature=youtu.be

A. Pořadatel Soutěže, společnost TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05 (dále jen „Pořadatel“)
a

B. Realizátor Soutěže, společnost TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05 (dále jen „Realizátor“)

vyhlašují soutěž „Čerti na Ještědu - soutěž“ (dále jen „Soutěž“), která bude probíhat dle těchto úplných pravidel (dále jen „Pravidla“)

C. Termín konání Soutěže:  23.2.2018 až 3.3.2018

D. Místo konání Soutěže: Skiareál Ještěd, lyžařské středisko Ještěd, provozovatel společnost TMR a.s.

E. Ředitel Soutěže: Mgr. Renáta Balašová (dále jen „Ředitel Soutěže“)

 

F. Popis Soutěže


Účastníci Soutěže se snaží správně odpovědět na soutěžní otázku „Tipněte si nejrychlejší čas, který zajede vítěz závodu ve slalomu Čerti na Ještědu dne 3.3.2018?“ Podmínkou účasti v Soutěži je registrace formou zaslání svých osobních údajů (jméno, příjmení, datum narození) a odpovědi na soutěžní otázku na emailovou adresu
soutez@skijested.cz. Účastníkům Soutěže není známa předem odpověď, ale v místě konání Soutěže bude dne 3.3.2018 odpověď prokázána reálným výkonem v závodní trati. Po ukončení Soutěže Pořadatel předá vylosovanému ze správně tipujících soutěžících cenu a to za podmínky jeho přítomnosti na akci při vyhlášení soutěže ve 12:00 hod. 3.3.2018 a zveřejní výherce ceny.

G. Způsob registrace účastníků Soutěže

 • Registrace Účastníků Soutěže probíhá na určené emailové adrese provozovatele Skiareálu Ještěd, společnosti TMR a.s., IČO: 060 80 413, se sídlem: Liberec 5, Jablonecká 41/27, PSČ: 460 05, a to na soutez@skijested.cz nebo přímo v den a na místě konání Soutěže od 8:30 do 10:00 hod.
 • Soutěže se účastní jednotlivci (dále jen „Soutěžící“ nebo „Účastníci Soutěže“). Každý Účastník Soutěže soutěží sám za sebe, při případné výhře v den konání Soutěže se prokazuje občanským průkazem a je určenou osobou pro převzetí výhry. Soutěže se může zúčastnit maximálně 1000 registrovaných Soutěžících. Podmínkou účasti každého ze Soutěžících v Soutěži je zaslání osobních údajů a odpovědi na soutěžní otázku.
 • Účastníkem Soutěže může být pouze osoba starší 18 let. Jednotliví Soutěžící se při prezenci v den konání Soutěže prokazují občanským průkazem.
 • Platí, že osoba, která se v den a v místě konání Soutěže prokáže platným občanským průkazem, je oprávněna převzít příslušnou výhru.

H. Výhry

Počet výher v Soutěži je 1 výhra:

1. hlavní výhra (dále jen „Hlavní výhra“) – Zájezd od CK Blue Style

I. Zahájení, pravidla a průběh Soutěže

 • Odstartováním Soutěže ředitelem Soutěže se rozumí zveřejnění soutěžní otázky na dne 23.2.2018.
 • Soutěžící mají časový limit na zaslání odpovědi do 3.3. 2018 do 8:00 hodin. K odpovědím doručeným Pořadateli po 8:00 hodině dne 3.3.2018 nebude přihlíženo.
 • Každý vylosovaný Soutěžící se musí dostavit k pódiu pro převzetí výhry max. do 5 minut po vyhlášení příslušné výhry po skončení Soutěže, jinak výhra propadá ve prospěch dalšího vylosovaného soutěžícího. Výhru si musí každý Soutěžící převzít osobně.

J. Všeobecné podmínky

 • Účastí v soutěži vyjadřuje Účastník Soutěže svůj souhlas s Pravidly a zavazuje se tato Pravidla plně dodržovat. Účastník Soutěže nemá právo požadovat jakoukoli náhradu nákladů, které vynaložil v souvislosti se svou účastí v Soutěži.
 • Výhry v Soutěži nejsou soudně vymahatelné a není možné tyto výhry alternativně plnit v penězích.
 • Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kontroly splnění podmínek pro účast v Soutěži a posouzení nároku na výhru. Pořadatel si vyhrazuje právo ve sporných případech rozhodovat s konečnou platností dle vlastního uvážení.
 • Veškeré nepřevzaté výhry propadají ve prospěch Pořadatele a Realizátora, a to dle dodavatele jednotlivé výhry. Pořadatel ani Realizátor neodpovídají za vady, poškození či ztrátu spojenou s dodávkou výher či výhrami samotnými. Výhry nelze reklamovat.
 • Převzetím výhry přebírá výherce plnou odpovědnost za případné škody, které by jemu nebo třetím osobám mohly použitím či využitím výhry vzniknout. Pořadatel ani Realizátor v žádném případě neodpovídají za škody způsobené výhercům nebo třetím osobám výhrami, nebo za škody, které vznikly v souvislosti s využitím nebo použitím těchto výher.
 • Pořadatel a Realizátor Soutěže si vyhrazují právo konečného rozhodnutí souvisejícího s konáním Soutěže.
 • Pořadatel ani Realizátor nezodpovídají za případné zranění či újmu způsobenou Soutěžícím během Soutěže. Každý účastník zodpovídá za svoji vlastní bezpečnost.
 • V případě nepříznivých klimatických či povětrnostních podmínek si Pořadatel vyhrazuje právo na změnu termínu konání Soutěže.
 • Pořadatel je oprávněn bez náhrady pozměnit nebo upravit Pravidla či Soutěž pozastavit, odvolat, anebo zrušit, či jednostranně změnit nebo doplnit její Pravidla. Pravidla mohou být ve zkrácené verzi komunikována na propagačních materiálech pořadatele a společnosti TMR a.s., v souvislosti se Soutěží, avšak tato úplná Pravidla soutěže jsou považována v rámci Soutěže za jediná, úplná a konečná.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo vyřadit ze Soutěže Účastníky Soutěže, kteří poruší tato Pravidla či se o to budou pokoušet. Pořadatel si dále vyhrazuje právo posuzovat jednotlivé sporné situace vzniklé v průběhu Soutěže.
 • Účastí v Soutěži uděluje Účastník Soutěže Pořadateli a Realizátorovi Soutěže, v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZOOÚ“), souhlas se zpracováním osobních údajů, a to jmenovitě e-mailové adresy, mobilního telefonního čísla, jména, příjmení a město bydliště. Tento souhlas je Pořadateli a Realizátorovi Soutěže Účastníkem Soutěže poskytován za účelem organizace Soutěže, vyhodnocení Soutěže a pro následnou nabídku účasti v dalších soutěžích Pořadatele a Realizátora, a to po dobu od registrace do této Soutěže až do uplynutí 1 roku od okamžiku ukončení Soutěže. Účastník Soutěže bere na vědomí, že mu náleží práva dle ust. § 12 ZOOÚ (Právo na přístup k informacím) a § 21 ZOOÚ (Žádost o vysvětlení a odstranění nežádoucího stavu), a dále že souhlas se zpracováním osobních údajů může kdykoli písemně odvolat, a to zasláním žádosti na adresu sídla Pořadatele.
 • Účastí v Soutěži uděluje Účastník Soutěže souhlas Pořadateli a Realizátorovi, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdější předpisů, své svolení s tím, aby Pořadatel pořídil ve spojení s předáním výhry jeho podobiznu, obrazový a/nebo zvukový záznam. Dále Účastník Soutěže uděluje Pořadateli a Realizátorovi svolení s tím, aby Pořadatel takto pořízené podobizny, obrazové a/nebo zvukové záznamy Účastníka Soutěže, spolu s jeho jménem, příjmením a názvem města jeho bydliště uveřejnil ve sdělovacích prostředcích a/nebo svých propagačních materiálech a/nebo na webových stránkách, a to za účelem marketingové propagace Pořadatele, a jím pořádaných soutěží.
 • Účastí v Soutěži Účastník Soutěže dále výslovně uděluje Pořadateli svůj souhlas s tím, aby výše uvedené osobní údaje Účastníka Soutěže (tj. podobiznu, obrazový a/nebo zvukový záznam, jméno, příjmení a město bydliště Účastníka Soutěže) zpracovával ve smyslu ZOOÚ, a to pro marketingové účely, zejména pro propagaci soutěží pořadatele. Výše uvedené svolení a souhlas uděluje Účastník Soutěže Pořadateli na dobu 1 roku od předání výhry, a to bez nároku na jakoukoli úplatu. Účastník Soutěže může toto své svolení a/nebo souhlas kdykoli písemně odvolat, a to zasláním žádosti na adresu sídla Pořadatele, aniž by to mělo jakýkoli vliv na výhru.
 • Ze Soutěže jsou vyloučeni všichni zaměstnanci Pořadatele a Realizátora, osoby blízké těchto zaměstnanců ve smyslu ust. § 22 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku, ve znění pozdější předpisů.
 • Porušení kteréhokoli ustanovení těchto Pravidel může být důvodem k vyloučení Soutěžícího ze Soutěže, a to i po jejím skončení a vést k odnětí již udělené Výhry. Pořadatel nenese odpovědnost za škody vzniklé Soutěžícím a třetím osobám v důsledku porušení těchto Pravidel.
 • Tato Pravidla nabývají platnosti a účinnosti dnem 23.2.2018 a jsou k dispozici na webových stránkách Soutěže

Sobotní závod v obřím slalomu dvojic na Ještědu vyhrál bývalý reprezentant Borek Zakouřil s Lukášem Černým. Trať na F10 zkusila padesátka závodníků jak dětí, tak dospělých. Program složený z kvalifikace veřejnosti a závodu dětí doplnilo hudební vystoupení DJ, saxofonisty a houslistky Lucie Klasek, která se představila i v bránách. Herec David Suchařípa i skokan František Jež zajeli dobré časy, ale na první místo s výhrou zájezd do Egypta od CK Blue Style to nestačilo.

V sobotu navštívilo Skiareál Ještěd 1 500 lyžařů a z toho se padesát zúčastnilo závodu celebrit s veřejností ´Tvoje lyže mají známou tvář´. Zajímavostí je, že v dětské kategorii se na start obřího slalomu postavilo více závodníků než v dospělé. Počasí přálo, trať byla dobře připravená stejně jako celý areál, nebylo čeho se obávat, závod se jel na dojezdu sjezdovky F10.

Borek Zakouřil potvrdil svou účast hlavně kvůli dětem, na startu dětské kategorie figurovalo i jméno osmiletého Borka Zakouřila. Bronzový medailista z OH v Albertville František Jež ke své účasti dodává: „Ráno jsem nasadil lyže, projel se po areálu a zjistil, že podklad je na moje nenabroušené lyže dost tvrdý. Takže v bránách jsem pak byl rád, že jsem projel. Bral jsem to spíše jako zábavu a jel jsem pro moje malé dcerky, které mne závodit nikdy neviděly, kariéru jsem skončil, než se narodily.“ Herec David Suchařípa na Ještědu zažil svou premiéru: „Neznám v Česku takové středisko, aby si lyžaři mohli přijet na sjezdovky tramvají. Mile mne překvapilo, že mne po závodě v centru oslovil pán s lyžemi na ramenou a ptal se, jaký jsem zajel výsledek. Těším se na modernizaci areálu, kterou nový provozovatel TMR Ještěd slibuje, určitě se sem vrátím.“

Výsledky:

1. místo: Borek Zakouřil a Lukáš Černý

2. místo: František Jež a Petr Calta

3. místo: Tandem (Lesák, Bauer) a Matěj Černý

4. místo: David Suchařípa a Petr Calta

5. místo: Lucie Klasek a Bohuslav Bohumil

 

Video:https://www.youtube.com/watch?v=UJrCeWAY1AE&feature=youtu.be

Fotogalerie:https://www.skijested.cz/galerie-ski-areal-jested-2013-leto-2/fotogalerie-ski-areal-jested-zima/category/43-tvoje-lyze-maji-znamou-tvar.html

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar David Sucharipa 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar detska kategorie 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar finalisti 10.2.18

Jested Tvoje lyze maji znamou tvar tandem Lesak Bauer 10.2.18

Jested Tvoje lyze vitezna dvojice Cerny Zakouril 10.2.18

Jested Tvole lyze maji znamou tvar vitez Zakouril 10.2.18

Foto : Ota Mrákota

Mráz opanoval ještědské svahy a v noci se opět zasněžuje, aby sjezdovky byly dobře připravené nejen na jarní prázdniny, ale i na sobotní závod ve slalomu.   Již 10. února se koná veřejný závod v obřím slalomu pod trefným názvem „TVOJE LYŽE MAJÍ ZNÁMOU TVÁŘ“. Mezi osobnostmi se na startu představí herec David Suchařípa nebo muzikant Ota Balage a sportovce zastoupí například olympijský medailista, skokan na lyžích František Jež. Součástí závodu je i dětská kategorie. Vítěz závodu získá zájezd k moři do Egypta.

„Sněhové podmínky na sjezdovkách Ještědu jsou skvělé a noční zasněžování stav ještě zlepšuje. Na sobotní slalom celebrit s veřejností ´Tvoje lyže mají známou tvář´ jsme připraveni. Závod v obřím slalomu s deseti bránami se pojede na dolní části F10, kde proběhne i doprovodný program jako malování na obličej pro děti, hudební vystoupení nebo ukázka vozů Volvo. Návštěvníci budou mít možnost okusit novinku a to speciality z grilu v podobě poměrně velké parní lokomotivy,“ na akcizve do skiareálu Renata Balašová.

Startovné je zdarma a závodníci se mohou registrovat emailem na soutez@skijested.cz nebo až na místě v den akce od 8:30 do 10 hodin. Dle pravidel se o hlavní cenu zájezd do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style poperou lyžaři nad 18 let, pro děti jsou připraveny lyže Sporten a další zajímavé ceny. „Naše cestovní kancelář nabízí klientům hotely také s dětským Croco Clubem. Jedná se o unikátní koncept plný zábavy, her a různých aktivit pod vedením českých animátorů. Těm, kteří s námi ještě na dovolené nebyli, bychom rádi alespoň trošku náš Croco Club přiblížili formou Lyžařské Croco školy v rámci Skiareálu Ještěd. Každý malý lyžař, který se s námi učit lyžovat, získá malý dárek a rodiče další slevu ve výši 6% na dovolenou s naší cestovní kanceláří,“ říká Lenka Pátek obchodní ředitelka CK Blue Style.

Závody začínají v 10 hodin a vítěze budeme znát kolem 13 hodiny. Atmosféru podtrhne vystoupení zpěváka Petra Urbánka nebo saxofonisty Dana Pazdírka. Lucie Klasek ukáže svoje umění nejen na lyžích, ale i na podiu s elektronickými houslemi. V závodní trati se objeví mistři světa v tandemovém lyžování.

Bronzový medailista z OH v Albertville František Jež ke své účasti dodává: „Aktivní kariéru skokana lyžích jsem ukončil již téměř před dvaceti lety, ale na ještědské můstky mám dodnes milé vzpomínky. Několikrát jsem tady získal titul mistra republiky, a proto si rád opět v Liberci na Ještědu zazávodím, i když tentokrát na sjezdových lyžích, skokanské už ani nemám.“ To herec David Suchařípa na Ještědu v životě nelyžoval a uvádí s úsměvem: „Bude to moje premiéra, těším se na kopec a vůbec na celou akci. Lyže mám nabroušené, tak varuji soupeře!“

 Fotogalerie: https://www.skijested.cz/galerie-ski-areal-jested-2013-leto-2/fotogalerie-ski-areal-jested-zima/category/43-tvoje-lyze-maji-znamou-tvar.html

Liberec – Prvnímu zimnímu Spartan závodu letošní sezony sněhová nadílka přála. Na Ještědu napadlo před sobotním startem 30 centimetrů nového sněhu. Závodnici si tak zimní Sprint naplno užili.
Spartan Sprint v náročných kopcovitých podmínkách dokončilo 2387 skvělých závodníků. Když k nim připočteme na tři stovky dětí, tak si s náročnými sněhovými podmínkami poradilo téměř tři tisíce spartanů.
„Trať byla, co se týká profilu, velmi pestrá. Nechtěli jsme, aby závodníci vyběhli jen na Ještěd a seběhli dolů. Celkem je čekali tři parádní kopce, a ještě lepší seběhy,“ popsal sedm a půlkilometrovou trať ředitel závodu Michal Kúkola. V sobotu si spartanští borci dopřáli celkové stoupání o výšce 650 metrů.
V cíli na závodníky hlavního i dětského závodu čekala letošní novinka. Zbrusu nové medaile. Zimní navíc ve speciální limitované edici. Všichni spartani dostali také v cíli i nová trika. Závod nejrychleji zvládl maďarský překážkář Adam Tóth, který doběhl do cíle za hodinu, pět minut a dvacet čtyři sekund s více jak dvouminutovým náskokem. Mezi ženami vyhrála domácí závodnice a dvojnásobná mistryně světa Spartan Race Zuzana Kocumová, která trať běžela 1:09:48.
Další závod Spartan Race, který se poběží v České republice, je dubnový Sprint v Kutné Hoře. Spartani se mohou těšit na přírodu a historické centrum města, které je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Poběží se 28. dubna.

Odkaz na fotogalerii zde.

Severní strana Ještědu je celá v provozu a podmínky pro lyžování začal sledovat SKI OMBUDSMAN Honza Lesák, který se v premiéře projížděl po ještědských svazích. Neobvyklá dobrovolná funkce vznikla díky aktivitě lyžařské komunity. Ski ombudsman bude formou videa a reportu pravidelně informovat o stavu sjezdovek a novinkách v areálu.

Odkaz na video zde.

Spartan Race otevírá novou sezonu v roce 2018 a liberecký Ještěd v premiéře bude jeho první zastávkou. O víkendu 20. ledna se ve skiareálu uskuteční závod „Spartan Sprint“. Jedná se o populární akci pro všechny milovníky adrenalinu ve věku od 15 do 99 let. Závod láká na náročnou trať v terénu s překážkami jako jsou příkopy, či horolezecké stěny. Závodníci ji musí zdolat v čase od 40 minut do 2 hodin. „Do závodu Spartan Race se přihlásilo přes dva a půl tisíce spartanů a je vyprodáno. Pro závodníky je připravena trať přes pět kilometrů dlouhá s více než dvaceti překážkami. Start je v 8 hodin ráno,“ uvádí ředitel závodu, Michal Kúkola. Tradičně si na své přijdou i děti, pro které je připraven závod „Spartan Kids“. Přihlášeno jich je téměř tři sta a budou startovat ve 12:05 hodin. Všichni fanoušci jsou ve skiareálu vítani a vstup mají zdarma.
Skiareál bude v sobotu 20.1. bez jakéhokoli omezení jako každý den v provozu od 8:30 do 16:00 a následně na večerní lyžování od 18 do 21 hodin. Trasa Spartan Race vede mimo sjezdové tratě. Parkování mají spartané zajištěno v Home Credit Areně a pro ně bude fungovat od 5.15 hod. kyvadlově šest autobusů k závodišti v areálu, to vše zdarma. Pro lyžaře budou standardně zdarma otevřena parkoviště P3 centrál, P2 Bucharka a zpoplatněno P1 u kabinkové lanovky. Parking na P4 u skokanských můstků poslouží jako zázemí produkce závodu.

Propozice k závodu zde.

Dnes odpoledne 12.1. u nás lyžuje olympijský vítěz Aleš Valenta v rámci akce společnosti Hannah.

IMG 9830 - kopie

Večerní lyžování zdarma se zábavným programem navštívilo přes nepřízeň počasí kolem 400 lidí. Někteří na lyžích, jiní si přišli poslechnout slovenskou zpěvačku Katarínu Knechtovou, testovat lyže Sporten, podívat se na záchranu z lanovky s demonstrantem primátorem Batthyánym nebo soutěžit o zájezd pro celou rodinou do Egypta.

Na soutěžní otázku „Kolik 15kilových balení mouky Pernerky se vejde do kufru vozu Volvo XC60?“ odpovědělo přes 150 soutěžících a z toho bylo správných 26.

Do kufru Volva se nakonec  vešlo 15 pytlů s moukou. Šťastná držitelka voucheru Zuzana Halbichová získala zájezd do Egypta přímo z rukou obchodní ředitelky CK Blue Style Lenky Pátek.

voucher dovolena egypt m

 

 

 

 

 

 

Video z akce k zhlédnutí zde: https://youtu.be/oIAmgIETK4U

Na závěrečný sjezd lyžařských škol s pochodněmi a ohňostroj se ukázal i samotný vrchol Ještědu. Děkujeme všem, že jste přišli.
Fotogalerii z akce připravujeme.

s rodinou na jested zaver m

Již 5.1. na akci „S rodinou na Ještěd“ někdo z vás vyhraje rodinný zájezd do Egypta na 8 dnů s ultra all inclusive.

Soutěžní otázka: KOLIK 15 KILOVÝCH BALENÍ MOUKY PERNERKY SE VEJDE DO KUFRU VOZU VOLVO XC60?

Stačí si tipnout a odpověď poslat na email soutez@skijested.cz.
K odpovědi připište jméno, příjmení a datum narození.

voucher dovolena egypt m

 

Kompletní pravidla soutěže jsou uvedena zde.

Spot Rádia Contact Liberec k akci zde.

 

 

 

 

"S rodinou na Ještěd" - večerní lyžování zdarma, soutěže a Katarína Knechtová

s rodinou na jested mPátek 5. ledna 2018 se ponese na vlně zábavného programu v rámci večerního lyžování. Nasvícené svahy ovládnou profesionálové na lyžích při ukázkách lyžování nebo na rolbách při práci se sněhem. Pro soupeřivé hosty proběhnou soutěže s hlavní cenou zájezdem do Egypta pro celou rodinu od CK Blue Style, testování lyží Sporten nebo skialpinistický závod. Celou atmosféru podtrhne hudební vystoupení Kataríny Knechtové a slavnostní zakončení zajistí ohňostroj.

 

Z důvodu velkého počtu zájmu návštěvníků o akci S rodinou na Ještěd jsme zřídili speciální kyvadlovou linku mezi parkovišti P3 (Centrál) a P1 (u spodní stanice kabinové lanovky), která bude fungovat od 16h do 22 h.
Parkování na všech parkovištích ve Skiareálu bude 5.1. na večerní lyžování zdarma.

 

 

 

 

 

 

 

 

bezk 1

Pořad ČT s moderátorem Standou Bartůškem a slovenskou kolegyní  se bude vysílat v premiéře na ČT Sport 6.1. 2018  v 8:50 hod.
Průvodcem městem a sportovišti byl primátor města Tibor Batthyány.

Běžkotoulky z Liberce - video k zhédnutí zde: https://www.facebook.com/cyklotoulky/posts/1644467175589468

 

 

 

 

bezkotoulky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nabízíme volná místa na pozici strojník - obsluha lyžařského vleku a lanové dráhy ve Ski areálu Ještěd na zimní sezónu 2017/18.

Nabízíme:

 • 90 Kč / hod.
 • firemní oblečení
 • možnost lyžování v areálu zdarma

Pro další informace nás kontaktujte na tel. 737 222 495 nebo na e-mailu: m.svoboda@skijested.cz

 

Nabízíme volná místa na pozici pokladní ve Ski areálu Ještěd na zimní sezónu 2017/18.
Pro další informace nás kontaktujte na tel. 606 779 788 nebo na e-mailu: t.dusek@skijested.cz

 

Sledujte další akce pořádané v našich ostatních areálech!


Město Liberec Volvo Blue Style

severni-cechy-infokudy-z-nudyliberec-me-bavi

Partneři areálu Ještěd


HANNAHAtomic Salomon Coca-Cola Sitour
Centrum Babylon Liberec iqlandia DinoPark 2426i Intersport-2008-Logo 4c
Sport Park Liberec Hotel ARENA Turistická chata - PLÁNĚ pod Ještědem Turistické služby a ubytování pro region Jizerské hory.
 SK JEŠTĚD - alpské disciplíny Lyžařská škola Ještěd Ještěd Sport Sport KIDS SPORT CLUB TIGERS LIBEREC   

contact
contact