Věděli jste, že...?

Odpovědi na často kladené otázky a zajímavosti ze Skiareálu Ještěd na jednom místě. Proč jezdí lanovka v létě jen v půlhodinových intervalech?

Důvodem je úspora elektrické energie s ohledem na životní prostředí ve spojení na efektivnost provozu. Druhým kritériem časových intervalů je mnohem menší návštěvnost areálu v jarních a letních měsících. Ze zkušeností víme, že půlhodinový interval je přiměřená doba k prostudování mapy areálu, volbě trasy nebo malému občerstvení v kiosku Skalka. V případě zájmu velkých skupin nebo akcí jsme schopni jet nepřetržitě.
Jak komplikuje vítr chod sedačkových lanovek?

 Lanovka je vybavena větroměrem v horní části trasy. Přípustná rychlost větru je 15 m/s (54 km/h) – do této rychlosti větru je možné provozovat LD plnou rychlostí. Kritická rychlost větru je 20 m/s ( 72 km/h), při této rychlosti větru je nutno okamžitě chod LD zastavit. Velký zřetel je ale nutné brát na směr větru a rovněž na stromy podél trasy LD, které, pokud jsou zatíženy námrazou nebo vrstvou sněhu, se mohou již při nižších rychlostech větru vyvrátit a spadnout na trasu lanové dráhy. 

Zpět na úvod

 

Skiareál Ještěd nabízí „HORY ZA ROHEM“— lyžování dostupné tramvají z centra Liberce a z Prahy za pouhou hodinku.


← Zpět na úvod