Skialpinismus ve Skiareálu Ještěd


Letos jsme mysleli i na skialpinisty, pro které jsme připravili skvělou skialpovou trasu i lekci s proškolenými instruktory

NOVĚ se můžete přihlásit na skupinovou lekci s proškolenými instruktory a vyzkoušet naší novou KOOPERATIVA SKIALP trasu. Lekce i trasu si užijí jak úplní začátečníci, tak i zkušení skialpinisti. Všechny čeká za dobrého počasí skvělý výhled na jedinečné okolí Ještědu.


Naše skialpové kurzy jsou určeny především pro začátečníky a mohou být zároveň vhodným dárkem nebo třeba teambuildingovou aktivitou. Kurzy jsou vedeny pod patronací Honzy Lesáka, certifikovaného instruktora spolu s jeho kolegy taktéž certifikovanými instruktory.

Honza Lesák je ještědský patriot, trenér lyžování, instruktor skialpinismu, mistr světa a držitel světového rychlostního rekordu na skitandemu. Pokud chcete vyzkoušet další rozměr trávení volného času v horách a možná si najít koníčka na celý život, pak je toto příležitost přesně pro Vás. Pokud nemáte své vlastní vybavení, jsme schopni toto zajistit pro jednotlivce i skupinu.

Kontakt:

+420 777 807 075


Cena kurzu

VŠEDNÍ DEN (16:00 - 19:00)  
1 osoba 2 900 Kč
2 osoby 4 500 Kč
3 osoby 5 500 Kč
4 osoby 7 000 Kč
5 osob 8 500 Kč

VÍKEND (11:00 - 16:00)  
1 osoba 3 999 Kč
2 osoby 6 900 Kč
3 osoby 7 800 Kč
4 osoby 9 000 Kč
5 osob 10 000 Kč

Říká se, že to nejlepší si musí najít člověk sám. Pokud hledáte nový zážitek, nový koníček pak by skialp kurz u nás ve Skiareálu Ještěd mohl být přesně pro Vás. Už jste viděli kdejaké lyžařské středisko, mačkali se ve frontách na parkovišti nebo u občerstvení? Nebaví Vás počítat, kolikrát jste již svojí oblíbenou sjezdovku sjeli a vyjeli, a kolikrát to ještě dáte? Skialp to je klid, vlastní cesta, většinou úžasná rána, bytí sám se sebou. Místo, kde ještě třeba nikdo nešel ani nejel. Vyzkoušejte si skialpové dobrodružství a osvojte si základy v pohodové partě se zkušenými průvodci u nás ve Skiareálu Ještěd třeba v rámci naší KOOPERATIVA SKIALP trasy, a nebo si jednoduše najděte tu svou.

TRASA “na Černý vrch” (2a):  parkoviště P1, Beranova cesta, úvozem na sjezdovku Skalka, po staré Liberecké na Václavák, po Vodárenské přes Slalomák k můstkům, Padákama nahoru, traverzem na vrchol Černý vrch

  • Délka výstupu: 3,2 km
  • Převýšení stoupání: 410 m
  • Maximální výškový bod: 920 m.n.m.

jednoduchá túra, krásné výhledy, snadný sjezd.


Rezervace lekce:

Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím...

Co se v našem kurzu dozvíte?

  • Seznámíte se s vybavením (lyže, pásy, vázání, boty, hole, přilba), nastavením vázání, naplánováním a seznámením se s trasou dle sněhových podmínek, přání a výkonnosti klienta.
  • Základy pohybu na skialpových lyžích nahoru i dolu.
  • V průběhu trasy budeme postupně otevírat jednotlivá témata tak, abychom se udržovali v provozní teplotě a zároveň jste se dozvěděli co nejvíc o skialpinismu jako celku.
  • Seznámení se s další výbavou - svatá trojce pro pohyb v lavinovém terénu (lopata, sonda, vyhledávač), haršajzny, nářadí, lékarnička, náhradní oblečení, pití, jídlo.
  • Plánování trasy, odhad doby pohybu s ohledem na počasí, vzdálenost a převýšení.

Časově omezená akční nabídka skipasů na GOPASS! Jednodenní skipas max. za 690 Kč!

Více info