Skialpinismus

 

Ještěd láká i fanoušky skialpinismu a my jim rádi vyjdeme vstříc. V rámci bezpečnosti je však podmínkou dodržování níže uvedených pravidel.


Pravidla pro provozování skialpinismu v areálu Ještěd – zima 2018/2019

1. Stoupání a sjezdy jsou zde na vlastní riziko.

2. Za dobrých sněhových podmínek využívejte pro výstup trasy mimo sjezdovky.

3. Při stoupání po sjezdovce používejte okraj sjezdovky. Za provozu choďte vždy za sebou, nikoliv vedle sebe. Pozor na provoz na sjezdovce!

4. Zvláštní pozornost věnujte vrcholům stoupání, úzkým místům, příkrým svahům a při překonávání sjezdových tratí napříč. Sjezdovku nepřecházejte v nepřehledných úsecích.

5. Dávejte velký pozor při práci na sjezdovce. Pokud je rolba na navijáku, sjezdovku okamžitě opusťte (místo ukotvení rolby/navijáku je označeno blikajícím majáčkem). Kotvící lano není zpravidla vidět. Riziko ohrožení života!

6. Po setmění noste zapnuté čelovky, vhodné jsou reflexní prvky na oblečení.

7. Po čerstvě preparovaných sjezdovkách jezděte při okraji sjezdovky v pásu o šíři jednoho, rolbou upraveného pásu (6m a umožněte tak rolbě zahladit všechny vaše stopy pouhým jedním průjezdem.

8. Od 15:30 nevstupujte na sjezdovky F10, Pod lany a Slalomák. Do 21:00 je pro skialpinisty určena sjezdovka Liberecká (sjezdovka číslo 4 spodní část) a Skalka (sjezdovka č. 5). Pro výstup a následný sjezd z  Černého  Vrchu, používejte hřebenové cesty a sjezdovku č.5 (Skalka).

9. Po 21:00 vstup na sjezdové tratě přísně zakázán!

10. Buďte ohleduplní! Lyžaři si rádi užijí ranní neporušenou sjezdovku.
Prohlédněte si interaktivní mapu Skiareálu Ještěd