JEŠTĚD Bikepark

Oblíbený český bikepark s dlouhou tradicí a závodní historií nabízí 4 sjezdové tratě všech obtížností. Letní sezóna zahájena 15.5.2021.

Částečné omezení trailů z důvodu těžby dřeva Lesy ČR!

Upozornění: O víkendu 11. - 12. 9. probíhají na trati "El Masacre Downhill"závody a trasa je vyhrazena pro závodníky.

Trasy B1 a B1b - "La Spaghetta" jsou plně sjízdné.

!!! Trasa B2 - "Turistická" je z důvodu nutné těžby dřeva Lesů ČR po kůrovcové kalamitě nesjízdná ve středním úseku !!! Dbejte maximální bezpečnosti a využijte náhradní trasu "tobogán" (tmavě modrá - bez označení) nebo značené okruhy červený (1) a modrý (2).

Trasa B3 - "El Masacre Downhill" je plně sjízdná.

Informujte se na pokladně infocentra o aktuálním stavu trailů. Děkujeme za pochopení.


  JEŠTĚD Bikepark – skvěle dostupný a převážně sjezdový bikepark s dlouhou historií, bude i v roce 2021 připraven pro nadšence adrenalinu. Dostanete se k nám za hodinku jízdy autem z Prahy, nebo třeba tramvají z centra Liberce. Nabízíme 4 trasy různých obtížností, všechny v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás i s koly pohodlně vyveze nahoru po celou letní sezónu.

  Novinkou letošní sezóny bude upravená část sjezdové trati B3 - "El Masacre Downhill", která dozná změn v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka. Vrchol sezóny proběhne 12.9.2021, kdy se pojede plánovaná zastávka Českého Poháru Downhill 2021.

  Letošní provoz JEŠTĚD Bikeparku zahájen společně se začátkem letní sezóny v sobotu 15.5.2021. Nadále probíhá úprava trailů a stavění překážek. Děkujeme za pochopení a respektování pravidel JEŠTĚD Bikeparku. Těšíme se na vás!

  Aktuální informace sledujte zde na webu www.skijested.cz, na našem facebooku nebo na profilu Garage Liberec.

  UPOZORNĚNÍ! Provoz JEŠTĚD Bikeparku může být v průběhu letních - podzimních měsíců omezen z důvodu stavebních prací na rozšíření sjezdovek. Stavební práce by však neměly omezit tratě B1 a B2. Aktuální info sledujte na www.skijested.cz, těšíme se na vás!

   4 traily - vybere si každý

    

   B1 a B1b - "La Spaghetta"

   • freeride trail kombinující hliněné a dřevěné překážky
   • náročnost: středně těžká

    

   B2 - "Turistická"

   • freeride trail doplněný o dřevěné překážky
   • lehká trasa s mnoha možnostmi kolem lesní cesty s vybudovanými klopenkami, malými skoky nebo boulemi
   • překážky se dají navázat a dle libosti a případně objet
   • náročnost: lehká

    

   B3 - "El Masacre Downhill"

   • NOVINKA 2021 - upravená část v úseku křižujícím sjezdovku Nová Skalka
   • sjezdová trať navazující na B1, pasáže plné kořenů a kamenů
   • technická trať vhodná pro kola s velkým zdvihem
   • náročnost: středně těžká   CO DĚLAT U NEHODY NA TRAILU?

   Nauč se zásady první pomoci a základní pravidla, jak postupovat při zranění kámoše v bikeparku.

   Co dělat, když tě na projížďce uprostřed mlhavých lesů potká nehoda? To zjišťoval s pomocí horské služby jezdec Tomáš Slavík v novém díle Přežití! od Red Bull.

   Kompletní info a další rady pro správnou a bezpečnou jízdu v bikeparku si přečti přímo >> ZDE <<

   JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT?

   1. Zavolej Horskou službu nebo použij Záchranku

   Jakmile se něco stane na trailu, nevymýšlej, co s tím a rovnou volej Horskou službu České republiky. Je lepší si nechat poradit od profesionálních záchranářů, než něco zkoušet na blind a zbytečně riskovat, že zranění zhoršíš. Nezapomeň také zajistit místo nehody tak, aby zraněného kamaráda neohrožovali další jezdci!

   • Číslo na Horskou službu je (+420) 1210!

   Taky si můžeš stáhnout aplikaci Záchranka. Umožní ti v takové situaci rychle reagovat, navíc má spoustu funkcí, co ti můžou pomoci nejen na trailu, ale i kdekoliv jinde a kdykoliv, když se ty nebo osoby tobě blízké ocitnete v ohrožení života.

   • O dalších výhodách této appky se dozvíš níže!

    

   2. Vyslechni si pokyny a udej svou polohu

   Popiš záchranářům situaci, do které ses dostal a vyslechni jejich další pokyny. Pokud ti nebude řečeno jinak, se zraněným nehýbej! V případě zranění páteře by to mohlo mít vážné následky. Dále záchranárům popiš, kde přesně se nacházíš. Pokud jim můžeš vyrazit naproti na nejbližší cestu a oni tě k tomu vyzvou, udělej to.

    

   3. Nezmatkuj a zachovej klidnou hlavu

   Hlavně klid. Ať se bude situace vyvíjet jakkoliv, zraněnému rozhodně nepomůže, když začneš jančit. Naopak - tvoje panika se může přenést i na něj, nebo ještě hůř - na záchranáře!

    

   4. Nesundavej sám přilbu

   U zranění v oblasti hlavy může přilba pomoci udržet fixovanou polohu. Z praxe to potvrdil i sám Tomáš Slavík. Pokud ti záchranáři přes telefon neporučí opak, na helmu rozhodně nesahej!

    

   Jakmile vyrazíš do lesa na kolo, je fajn být připravený opravdu na všechno. Podle statistik profesionálů z Horské služby dochází k různé škále zranění od zlomených rukou, hodně vyhozená ramena a zlomeniny klíční kosti nebo zlomeniny stehna – při nárazu na další skok, až po úrazy s podezřením na poranění pánve či zad.


   JEŠTĚD - HORY ZA ROHEM


   Skiareál Ještěd - to pravé místo pro aktivní trávení volného času, vhodné pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku.


   ← zpět na domovskou stránku