JEŠTĚD Bikepark

Oblíbený český bikepark s dlouhou tradicí a závodní historií nabízí 2 sjezdové tratě všech obtížností.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Dovolujeme si připomenout důležitost dodržování oficiálních tras v našem bikeparku. Velmi si vážíme vašeho zájmu o naše traily, ale zároveň myslíme na vaše bezpečí a především respekt k Ještědským lesům a přírodě.

Proto vás prosíme i pro budoucí rozvoj našeho Bikeparku, abyste užívali pouze tyto oficiální trasy:

B1 a B1b - "La Spaghetta"

B3 - "El Masacre Downhill"

Zachovejte prosím respekt k nastaveným pravidlům. Děkujeme za pochopení a vaši podporu!


JEŠTĚD Bikepark – skvěle dostupný a převážně sjezdový bikepark s dlouhou historií, bude i v roce 2023 připraven pro nadšence adrenalinu. Dostanete se k nám za hodinku jízdy autem z Prahy, nebo třeba tramvají z centra Liberce. Nabízíme 2 trasy různých obtížností, všechny v těsné blízkosti sedačkové lanovky Skalka, která vás i s koly pohodlně vyveze nahoru po celou letní sezónu.

Aktuální informace sledujte zde na webu www.skijested.cz, na našem facebooku nebo na profilu Garage Liberec.

  2 traily - vybere si každý

  B1 a B1b - "La Spaghetta"

  • freeride trail kombinující hliněné a dřevěné překážky
  • náročnost: středně těžká

   

  B3 - "El Masacre Downhill" 

  • sjezdová trať navazující na B1, pasáže plné kořenů a kamenů
  • technická trať vhodná pro kola s velkým zdvihem
  • náročnost: těžká  CO DĚLAT U NEHODY NA TRAILU?

  Nauč se zásady první pomoci a základní pravidla, jak postupovat při zranění kámoše v bikeparku.

  Co dělat, když tě na projížďce uprostřed mlhavých lesů potká nehoda? To zjišťoval s pomocí horské služby jezdec Tomáš Slavík v novém díle Přežití! od Red Bull.

  Kompletní info a další rady pro správnou a bezpečnou jízdu v bikeparku si přečti přímo >> ZDE <<

  JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT?

  1. Zavolej Horskou službu nebo použij Záchranku

  Jakmile se něco stane na trailu, nevymýšlej, co s tím a rovnou volej Horskou službu České republiky. Je lepší si nechat poradit od profesionálních záchranářů, než něco zkoušet na blind a zbytečně riskovat, že zranění zhoršíš. Nezapomeň také zajistit místo nehody tak, aby zraněného kamaráda neohrožovali další jezdci!

  • Číslo na Horskou službu je (+420) 1210!

  Taky si můžeš stáhnout aplikaci Záchranka. Umožní ti v takové situaci rychle reagovat, navíc má spoustu funkcí, co ti můžou pomoci nejen na trailu, ale i kdekoliv jinde a kdykoliv, když se ty nebo osoby tobě blízké ocitnete v ohrožení života.

  • O dalších výhodách této appky se dozvíš níže!

   

  2. Vyslechni si pokyny a udej svou polohu

  Popiš záchranářům situaci, do které ses dostal a vyslechni jejich další pokyny. Pokud ti nebude řečeno jinak, se zraněným nehýbej! V případě zranění páteře by to mohlo mít vážné následky. Dále záchranárům popiš, kde přesně se nacházíš. Pokud jim můžeš vyrazit naproti na nejbližší cestu a oni tě k tomu vyzvou, udělej to.

   

  3. Nezmatkuj a zachovej klidnou hlavu

  Hlavně klid. Ať se bude situace vyvíjet jakkoliv, zraněnému rozhodně nepomůže, když začneš jančit. Naopak - tvoje panika se může přenést i na něj, nebo ještě hůř - na záchranáře!

   

  4. Nesundavej sám přilbu

  U zranění v oblasti hlavy může přilba pomoci udržet fixovanou polohu. Z praxe to potvrdil i sám Tomáš Slavík. Pokud ti záchranáři přes telefon neporučí opak, na helmu rozhodně nesahej!

   

  Jakmile vyrazíš do lesa na kolo, je fajn být připravený opravdu na všechno. Podle statistik profesionálů z Horské služby dochází k různé škále zranění od zlomených rukou, hodně vyhozená ramena a zlomeniny klíční kosti nebo zlomeniny stehna – při nárazu na další skok, až po úrazy s podezřením na poranění pánve či zad.