Resort

Skiareál Ještěd nabízí „HORY ZA ROHEM“, s dostupností tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinu.


Léto na Ještědu

Výlet sedačkovou lanovkou, Fun Zone pro děti, dobrodružné stezky, terénní tříkolky a spousta zábavy. To vše vás čeká na Ještědu v letní sezóně!
Dáváte přednost aktivnímu trávení volného času? Nenechte si ujít tři nové poznávací trasy formou mobilní hry, oblíbený bikepark, sjezd na terénních tříkolkách vyznačenou trasou nebo sjezd na koloběžkách jednou z mnoha tras. Užít si navíc můžete vyhlídkovou jízdu sedačkovou lanovkou, která vás vyveze na ještědský hřeben odkud začíná několik pěších i cyklotras. Z Liberce jste u lanovky za pár minut tramvají z Prahy za hodinku.


Zima na Ještědu

Areál láká na 10,5 km sjezdovek všech obtížností, 2 čtyřsedačkové a 1 dvousedačkovou lanovku, 5 vleků, novou profesionální lyžařskou školu s rozšířenou dětskou výukovou zónou, lyžařskou půjčovnu Sporten a ski servis. Největší novinkou je sjezdovka Nová Skalka, která je svými parametry předurčena k těm nejlepším sportovním zážitkům. Sjezdová trať o délce přes 1,5 km a šířce 45 m nabídne dostatek prostoru jak pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi, tak vyznavače sportovní carvingové jízdy. Modernizací prošlo i gastro v podobě nového après-ski baru u dojezdu sjezdovky Nová Skalka, zrekonstruované samoobslužné restaurace Můstek (u lanové dráhy Černý vrch) a několika kiosků na sjezdovkách. Hotel Můstek u skokanského areálu s 38 lůžky nabízí lyžování „z pokoje přímo na lanovku“.

Skiareál Ještěd ležící v nadmořské výšce 540-1000 m n. m. je nejpřístupnějším areálem v České republice. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na velkokapacitním centrálním parkovišti P1 nebo u Bucharky na P2 a u můstků na P3 (tzv. televizní cesta). Pro pohodlnější a rychlejší odbavení funguje nová multifunkční budova s pokladnami, infocentrem, půjčovnou a lyžařskou školou, a to vše hned vedle centrálního parkoviště P1.

Lyžování na Ještědu mělo kdysi dvě rozdílné tváře. Náročnější severní, jejíž prudké sjezdovky včetně vyhlášeného černého Slalomáku spadají k Liberci a sluncem zalitou lehčí jižní, kterou reprezentují sjezdovky na Pláních. Od sezóny 2020/21 se ale tvář severní strany areálu úplně změnila, sjezdovka Nová Skalka udává tvář novému modernímu lyžování na Ještědu. A od sezóny 2021/22 bylo vybudováno nejmodernější umělé osvětlení pro TOP večerní zážitek z lyžování. Pro začátečníky je připraven Kubíkův FUN PARK s kompletním zázemím pro malé děti


Do odvolání je uzavřena ZELENÁ TRASA pro terénní koloběžky. Děkujeme za pochopení.

Více info