Flow trail & Skill zone

Nové centrum s bezplatným vstupem pro výuku horské cyklistiky a zdokonalování jízdních dovedností! Ideální místo pro začínající bikery a rodiny s dětmi.

 

 

Nový prostor pro začínající bikery a všechny, kdo si chtějí zdokonalit svou jízdu na horském kole, slavnostně otevřel v neděli 16. července 2023 Skiareál Ještěd. Nové centrum s názvem Flow trail & Skill zone pro výuku horské cyklistiky je pro všechny zdarma a je ideální i pro rodiny s dětmi. 


 

  • 230 metrů dlouhý hliněný trail
  • 9 klopených zatáček
  • hliněné a kamenné překážky různých obtížností

 

  • 200 metrů dlouhá tréninková zóna pro zkvalitnění jízdních dovedností
  • hliněné překážky a dřevěné překážky různých obtížností
  • "Z" dřevěná překážka pro trénink rovnováhy
  • kamenitá pasáž "rock garden"

Provozní řád - FLOW TRAIL & SKILL ZONE

Prosíme všechny uživatele areálu o respektování pravidel obsažených v Provozním řádu. Přejeme příjemnou zábavu!


CO DĚLAT U NEHODY NA TRAILU?

Nauč se zásady první pomoci a základní pravidla, jak postupovat při zranění kámoše v bikeparku.

Co dělat, když tě na projížďce uprostřed mlhavých lesů potká nehoda? To zjišťoval s pomocí horské služby jezdec Tomáš Slavík v novém díle Přežití! od Red Bull.

Kompletní info a další rady pro správnou a bezpečnou jízdu v bikeparku si přečti přímo >> ZDE <<

JAK SPRÁVNĚ POSTUPOVAT?

1. Zavolej Horskou službu nebo použij Záchranku

Jakmile se něco stane na trailu, nevymýšlej, co s tím a rovnou volej Horskou službu České republiky. Je lepší si nechat poradit od profesionálních záchranářů, než něco zkoušet na blind a zbytečně riskovat, že zranění zhoršíš. Nezapomeň také zajistit místo nehody tak, aby zraněného kamaráda neohrožovali další jezdci!

  • Číslo na Horskou službu je (+420) 1210!

Taky si můžeš stáhnout aplikaci Záchranka. Umožní ti v takové situaci rychle reagovat, navíc má spoustu funkcí, co ti můžou pomoci nejen na trailu, ale i kdekoliv jinde a kdykoliv, když se ty nebo osoby tobě blízké ocitnete v ohrožení života.

  • O dalších výhodách této appky se dozvíš níže!

 

2. Vyslechni si pokyny a udej svou polohu

Popiš záchranářům situaci, do které ses dostal a vyslechni jejich další pokyny. Pokud ti nebude řečeno jinak, se zraněným nehýbej! V případě zranění páteře by to mohlo mít vážné následky. Dále záchranárům popiš, kde přesně se nacházíš. Pokud jim můžeš vyrazit naproti na nejbližší cestu a oni tě k tomu vyzvou, udělej to.

 

3. Nezmatkuj a zachovej klidnou hlavu

Hlavně klid. Ať se bude situace vyvíjet jakkoliv, zraněnému rozhodně nepomůže, když začneš jančit. Naopak - tvoje panika se může přenést i na něj, nebo ještě hůř - na záchranáře!

 

4. Nesundavej sám přilbu

U zranění v oblasti hlavy může přilba pomoci udržet fixovanou polohu. Z praxe to potvrdil i sám Tomáš Slavík. Pokud ti záchranáři přes telefon neporučí opak, na helmu rozhodně nesahej!

 

Jakmile vyrazíš do lesa na kolo, je fajn být připravený opravdu na všechno. Podle statistik profesionálů z Horské služby dochází k různé škále zranění od zlomených rukou, hodně vyhozená ramena a zlomeniny klíční kosti nebo zlomeniny stehna – při nárazu na další skok, až po úrazy s podezřením na poranění pánve či zad.


Nejvýhodnější jízdenky koupíte přes www.gopass.travel

Více info