Turistické trasy

Inspirujte se našimi tipy na výlet a zajímavými místy. Užijte si krásnou krajinu, historické budovy nebo výhledy z ještědského hřebene.


Trasa č. 1 - "Ještědská hřebenovka"

Ještědská hřebenovka nás provede po hřebeni až na Ještěd

Průběh trasy: Vyjedete lanovkou ORLEN line Skalka - od lanovky se vydáte směr Ještěd přes Černý vrch - napojíte se na silnici u Ještědky - pokračujete dál po silnici až k samotnému vysílači Ještěd

Jedná se o velmi příjemný rodinný výlet či procházku k dominantě Liberce - Ještědskému vysílači.

Trasa je dlouhá cca 2 km a časově vás vyjde na 30 minut.

Trasa č. 2 - "U Šámalů"

Tato oblíbená trasa je dlouhá 8,5 km a standardně trvá přibližně 3 hodiny. Příjemná procházka vede ještědským hřebenem a zpevněnými lesními cestami. Zavede vás přes turistickou Chatu Pláně kolem Nového pralesu až k samotné chatě U Šámalů, kde se můžete občerstvit při krásném pohledu na jih Ještědu a krajinu Ralska. Cestou zpět kolem studánky Nad Hlubokou dojdete k přírodní památce Panský lom, odkud vás čeká závěrečný úsek zpět k dolní stanici lanovky Skalka.

Celá trasa je k nahlédnutí na tomto odkaze (mapy.cz)

TIP: Vyzkoušejte tuto trasu na terénních koloběžkách Kickbike FAT-MAX.

 


Trasa č. 3 - "Ještěd a Vířivé kameny"

Tato doporučená trasa je dlouhá 6,6 km a standardně trvá necelých 2,5 hodiny. Během hezké procházky poznáte samotnou ikonu Libereckého kraje - vysílač na Ještědu, odkud si vychutnáte ty nejhezčí výhledy do okolní krajiny. Trasa vás dále dovede k Vířivým kamenům - největším skalním útvarům na severní straně Ještědu a přes naučnou stezku "Padáky" zavítáte do skokanského areálu, kde se v roce 2009 konalo Mistrovství světa. Odtud kolem dolní stanice kabinové lanovky na Ještěd projdete Beranovou cestou zpět k P1 centrálnímu parkovišti a dolní Skalce.

Celá trasa je k nahládnutí na tomto odkaze (mapy.cz) 


Trasa č. 4 - "Ke skokanským můstkům"

Máte rádi adrenalin? Chcete si podívat na něco co není hned tak ze silnice vidět? Pak máme pro vás ten správný tip. Nasedněte na lanovku Nová Skalka a pak pohodlně nenáročnou procházkou můžete dojít k našim skokanským můstkům odkud je to sice do kopce, ale už jen kousek k ještědské dominantě vysílače.

Skokanské můstky pod Ještědem vznikly v druhé polovině 70. letech. V současné době jsou v provozu můstky velký (K120) a malý (K90). Celý areál byl zrekonstruován do dnešní podoby před pořádáním Mistrovství světa v klasických disciplínách v roce 2009.

Vydejte se na místo, které běžný návštěvník neuvidí a zažijte pohledem skokanů výhled nejen na skokanský areál, ale i do okolí.


Nejvýhodnější jízdenky koupíte přes www.gopass.travel

Více info