TIPY NA VÝLET

Využijte příležitosti velkého města a spojte lyžování s návštěvou jiných zajímavých lokalit


Televizní vysílač a horský hotel Ještěd

Vydejte se na výlet na vrchol Ještědského hřbetu (1012 m) kde stojí slavný horský hotel s vysílačem Ještěd. Stavba byla vytvořena v letech 1966-1973 podle projektu architekta Karla Hubáčka, který za ni obdržel Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů. Těsně pod vrcholem je horní stanice kabinové lanovky z Horního Hanychova. Ještěd byl odedávna považován za jednu z hlavních dominant severních Čech a za symbol města Liberce.

Lanovka na Ještěd v provozu dle jízdního řádu


Severočeské muzeum Liberec

Patří mezi nejstarší kulturní instituce ve městě (1873). Sbírky přestavují osídlení severních Čech od jeho samotných začátků do roku 1918.

Více na www.muzeumlb.cz


Galerie Lázně

Unikátní budova císařských lázní přestavěná na stálou expozici Oblastní galerie Liberec s  nizozemským malířstvím 16. – 18. stol., francouzskou krajinomalbou 19 stol., ale hlavně expozice českého umění 20. stol..

Více na www.ogl.cz 


ZOO Liberec

Nejstarší v České republice, založena v roce 1919. Zaměřila se na chov vzácných a ve volné přírodě ohrožených zvířat. Raritou mezi nimi jsou bílí tygři, osli somálští či mimořádně vzácní takini zlatí.

Více na www.zooliberec.cz


Botanická zahrada

Oblíbená botanická zahrada byla založena v roce 1876. Naleznete zde sbírky celoročně kvetoucích orchidejí a masožravých rostlin, nejstarší kamélie v Evropě i nejdéle pěstovanou bonsai v Evropě. Nechybějí ani akvária a terária.

Více na www.botaniliberec.cz 


Dinopark Liberec

Celoročně otevřený DinoPark Plaza Liberec je unikátním zábavním parkem se vzdělávacími prvky. Na více než 6tis m2 ve třech patrech Nákupní galerie Plaza Liberec se můžete vydat na úžasnou cestu do druhohor, při které potkáte přes 70 statických i pohyblivých a ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech.

Více na www.dinopark.cz


IQ Landia

Moderní science centrum s 3D planetáriem a stovkami originálních exponátů! Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět ohromujících experimentů a chytré zábavy.

Více na www.iqlandia.cz


Centrum Babylon

Největší krytý zábavný komplex v České republice (Aquapark, Lunapark, iQpark, dětský koutek, prolézačky, bowling, diskotéka, casino).

Více informací na www.centrumbabylon.cz


Plavecký bazén Liberec

Rekreačně sportovní areál s relaxační zónou (parní komory, vířivé vany, sauny) a skokanskými můstky, potápěčskou věží, dlouhým tobogánem (127 m) a divokou řekou pod širým nebem. 

Více na www.bazen-info.cz


HomeCredit arena a Sport Park Liberec

Liberecká Home Credit arena je domácím ledem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec. Multifunkční hala kromě hokejových zápasů pravidelně hostí koncerty domácích i zahraničních interpretů a další kulturní a sportovní události.

Více na www.homecreditarena.cz

Letní provoz lanovky ORLEN line Skalka pokračuje o víkendu 27. - 28. 4. 2024. Sledujte aktuální informace zde na webu, těšíme se na vás.

Více info