Naučné stezky

Odměňte se za svou pohybovou aktivitu!


 

 

 

 

Vítejte na Stezce Ještědských pověstí!

Představujeme vám novou naučnou stezku, která vás provede fascinujícím světem ještědských pověstí. Tato stezka nabízí nejen vhodnou trasu pro děti po překrásných ještědských horách, ale také možnost se seznámit s místními pověstmi a legendami. Naučná stezka je vhodná pro rodiny s dětmi, kteří rádi objevují nové věci a chtějí si užít spoustu zábavy!

 

 

Jak to funguje?

Na pokladně infocentra si vyzvedněte hrací kartu.
Naučná stezka začíná u dolní stanice lanovky Skalka a končí v Après-ski baru.
Po úspěšném absolvování stezky si dopřejte v Après-ski baru drobnou a zaslouženou odměnu v podobě nanuku!

Vaše putování začíná u lanovky Skalka, kde naleznete první informační ceduli. Na této ceduli se nachází mapka stezek, pověstí a také váš první úkol. Po prostudování informací se vydáte lanovkou na hřeben, kde na vás čeká druhá cedule s dalším úkolem a zajímavou pověstí. Poté se budete ubírat směrem Pláně, až dorazíte k turistické Chatě Pláně. Zde budete pokračovat rovně, a trasa se následně lehce stáčí doleva směrem dolů. Během procházky stezkou narazíte na třetí ceduli, na které je poslední pověst a úkol. Je důležité správně odpovědět na tento úkol, abyste získali mraženou odměnu. Od třetí cedule budete pokračovat stále po červeném okruhu směrem dolů, až se vrátíte zpět k lanovce Skalka. Nezapomeňte vyplněnou hrací kartu s odpověďmi předložit v našem infocentru. Pokud správně vyplníte všechny úkoly a dodatečné otázky, obdržíte razítko na kartu. Po předložení hrací karty s razítkem získáte v našem Après-ski baru nanuk zdarma.

Doufáme, že si užijete pohodovou procházku po Stezce Ještědských pověstí a oceníte spojení přírody s historií tohoto regionu. Přejeme vám příjemný výlet a dobrou chuť ve Skiareálu Ještěd!

Nejvýhodnější jízdenky koupíte přes www.gopass.travel

Více info